[zdjęcie aktualności]
22 grudnia 2017
Na sesji 22 grudnia – po autopoprawce prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka i kilku wprowadzonych w czasie obrad zmianach – Rada Miasta przegłosowała budżet Częstochowy na kolejny rok. 20% wydatków miasta Częstochowy mają w 2018 r. stanowić inwestycje.
„W Tobie jest światło" to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju, które 20 grudnia przyniósł do Starostwa Powiatowego w Częstochowie komendant Hufca ZHP druh podharcmistrz Wojciech Śliwowski. Komendant spotkał się z członkami Zarządu Powiatu i pracownikami oraz przekazał Światło Pokoju staroście Krzysztofowi Smeli.
[zdjęcie aktualności]
22 grudnia 2017
Pelagia Rumińska to kolejna częstochowianka, która obchodziła setną rocznicę urodzin.
 • Policjanci z Częstochowy po raz kolejny zorganizowali zbiórkę ubrań, zabawek, słodyczy i środków czystości dla rodzin przebywających w palcówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mundurowi zebrali pokaźną ilość podarków, które już trafiły do osób najbardziej potrzebujących pomocy. Inicjatorem działań pod nazwą „Mikołaj w mundurze” był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Częstochowie.

 • Wczoraj Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak spotkał się z funkcjonariuszami podległych mu służb. - Wasza droga życiowa, to służba innym ludziom - powiedział. Spotkanie odbyło się w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Wcześniej w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, Minister Mariusz Błaszczak wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom, strażakom i strażnikom granicznym.

 • W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE.

 • Poparcie 19 radnych (3 wstrzymało się od głosu) uzyskał projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Częstochowskiego na 2018 rok.
  [zdjęcie aktualności]
  21 grudnia 2017
  W związku ze zmianą przepisów o gospodarce nieruchomościami, wnioski o udzielenie 50% bonifikaty od opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości przeznaczonej lub wykorzystywanej na cele mieszkaniowe będzie można składać od 1 stycznia do 1 marca 2018 r.
  [zdjęcie aktualności]
  21 grudnia 2017
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o godzinach otwarcia swoich obiektów w okresie świąteczno-noworocznym.
  [zdjęcie aktualności]
  21 grudnia 2017
  [zdjęcie aktualności]
  21 grudnia 2017
  Pierwsze w naszym mieście wyświetlacze odmierzające czas do zmiany świateł pojawiły się - staraniem Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu - na skrzyżowaniach alei Niepodległości z ul. Równoległą i ul. Powstańców Śląskich oraz u zbiegu ul. Jana III Sobieskiego i alei Wolności. ...
  [zdjęcie aktualności]
  20 grudnia 2017
  Od 1 stycznia 2018 roku nastąpią zmiany na stanowiskach kierowniczych w Muzeum Częstochowskim i Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.
  [zdjęcie aktualności]
  21 grudnia 2017
  MZDiT informuje, że od 1 stycznia wprowadzone będą korekty godzin odjazdu na liniach autobusowych nr 1, 20, 24, 36 i 65. Poprawią dojazdy do szkół i zakładów pracy.
  [zdjęcie aktualności]
  21 grudnia 2017
  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS wznawia akcję informacyjną dotyczącą „abolicji odsetkowej”, czyli programu oddłużeniowego. Daje on szansę na całkowite lub częściowe umorzenie odsetek od zaległości czynszowych, które powstały do 31 grudnia 2017 roku.
  [zdjęcie aktualności]
  21 grudnia 2017
  Od 1 stycznia obowiązywać będą nieco zmodyfikowane godziny pracy niektórych wydziałów Urzędu Miasta Częstochowy. Okazuje się, że ludzie wolą sprawnie załatwiać urzędowe sprawy w nominalnym czasie pracy urzędu niż korzystać z możliwości odwiedzin UM w późniejszych godzinach ...
  [zdjęcie aktualności]
  21 grudnia 2017
  Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy informuje, że został już ustalony harmonogram odbioru odpadów komunalnych od stycznia do czerwca 2018 roku.
  [zdjęcie aktualności]
  20 grudnia 2017
  Obiekt przy ul. św. Brata Alberta jest jednym z trzech prowadzonych przez Stowarzyszenie AMICUS, które w ramach zadania publicznego zleconego przez miasto zajmuje się dziećmi częściowo lub całkowicie pozbawionymi opieki rodzicielskiej. Zakończona termomodernizacja poprawiła warunki ...
  [zdjęcie aktualności]
  20 grudnia 2017
  W Urzędzie Miasta podsumowano pracę dziewięciu punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, które działają w Częstochowie.
 • Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyli policjanci częstochowskiego garnizonu Policji, pracownicy cywilni, emeryci policyjni oraz zaproszeni goście. Życzenia spokojnych, rodzinnych świąt złożył Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik.

 • Życzenia dla policjantek, policjantów, pracowników Policji, emerytów policyjnych oraz mieszkańców Częstochowy i powiatu częstochowskiego od Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Atłasika, Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Dariusza Kiedrzyna i Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Mariusza Strzeleckiego.

 • 15 grudnia zakończono i odebrano inwestycję przebudowy drogi powiatowej nr 1025 S na odcinku Kokawa – Mykanów.