[zdjęcie aktualności]
26 października 2017
Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje o zasadach funkcjonowania komunikacji miejskiej 1 listopada. Pomiędzy częstochowskimi nekropoliami będą kursować linie specjalne.
[zdjęcie aktualności]
25 października 2017
24 października w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbyła się uroczysta inauguracja Rad Lokatorów, utworzonych przy ZGM TBS w Częstochowie.
[zdjęcie aktualności]
26 października 2017
Częstochowskie Centrum Świadczeń informuje, że w celu usprawnienia dostępu do wszelkich informacji dotyczących wypłaty świadczeń od dziś funkcjonuje dodatkowa linia telefoniczna, dostępna pod numerem telefonu: 34 341 17 61.
 • Policjanci z Częstochowy w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” przeprowadzili akcję „Odblaskowa Częstochowa”. Blisko 200 przedszkolaków otrzymało odblaskowe kamizelki i opaski. Działania przeprowadzone zostały pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Atłasika oraz Przewodniczącego częstochowskich związkowców Arkadiusza Kobieli.

 • Już jutro rozpocznie się akcja „ZNICZ 2017”. W najbliższych dniach coraz częściej będziemy odwiedzać groby bliskich i wyjeżdżać na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

 • W związku z dniem Wszystkich Świętych zmieniona zostanie organizacja w ruchu drogowym w rejonach częstochowskich cmentarzy. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały już we wtorek 31.10.2017 roku od godz. 12.00 i potrwają do 1.11.2017 roku nawet do godz. 21.00. Apelujemy o ostrożność, rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz noszenie odblasków!

 • [zdjęcie aktualności]
  25 października 2017
  Przy al. Wojska Polskiego - na wysokości ul. Bohaterów Katynia - powstał nowy ogrodzony wybieg dla psów.
  [zdjęcie aktualności]
  25 października 2017
  Hasło „Jurajskie nastroje” było tematem przewodnim „Otwartych Mistrzostw Jury w Fotografowaniu. Fotosprint 2017”. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 osób.
  [zdjęcie aktualności]
  25 października 2017
  W sali sesyjnej Urzędu Miasta 25 października odbyła się konferencja poświęcona profilaktyce cukrzycy.
 • Policjanci z Częstochowy, wspólnie z prokuratorem, ustalają szczegóły i okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 1 w Mykanowie. W zdarzeniu brały udział 3 samochody ciężarowe i 2 osobowe. 4 poszkodowanych trafiło do szpitala. W spalonym wraku opla insigni znalezione zostały zwłoki dwóch osób. Trasa w kierunku Katowic była nieprzejezdna przez kilkanaście godzin.

 • Po tragicznym wypadku, do którego doszło dzisiaj w nocy na drodze krajowej nr 1 w Mykanowie, o 14.50 ruch został z powrotem przywrócony na obu pasach w kierunku Katowic. Wciąż apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę za kierownicą i przestrzeganie dozwolonej prędkości.

 • Częstochowscy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „NURD”. Pod lupę wzięli zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Mundurowi nałożyli łącznie 160 mandatów za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 • [zdjęcie aktualności]
  25 października 2017
  Ponad 40 dzieci z ukraińskiego Charkowa w ramach projektu „Szlak Piastowski” odwiedziło Częstochowę.
 • Częstochowscy policjanci poszukują oszustów, którzy metodą „na policjanta” wyłudzili od 64-letniej kobiety 90 tys. zł. Mieszkanka Częstochowy była przekonana, że pomaga policji i bierze udział w tajnej akcji. Wyciągnęła pieniądze z trzech placówek bankowych i przekazała je przestępcom. Stróże prawa apelują o ostrożność i przypominają: policjanci nigdy nie proponują przez telefon wzięcia udziału w tajnej akcji, ani przekazania pieniędzy!

 • [zdjęcie aktualności]
  24 października 2017
  Wartość projektu związanego z przebudową linii tramwajowej w Częstochowie i zakupem nowych tramwajów to ponad 208 mln zł. W nowoczesnej hali tramwajowej MPK w Częstochowie podpisano we wtorek umowę na unijne dofinansowanie do tej miejskiej komunikacyjnej inwestycji.
  [zdjęcie aktualności]
  24 października 2017
  Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 36 odwiedził policyjny pies Sznupek. Uczył ich, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.
 • Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.

 • [zdjęcie aktualności]
  24 października 2017
  Fortum, właściciel elektrociepłowni w Częstochowie, jak co roku wykorzystało ciepłe miesiące na prace modernizacyjne, konserwacyjne i przyłączeniowe, służące przygotowaniu infrastruktury do sezonu zimowego.
  [zdjęcie aktualności]
  23 października 2017
  Od 1 stycznia 2018 roku wchodzą w życie nowe przepisy ułatwiające przedsiębiorcom opłacanie składek. Zamiast kilku wpłat na różne rachunki bankowe wystarczy jeden przelew do ZUS.
  [zdjęcie aktualności]
  23 października 2017
  26 października w Urzędzie Miasta Częstochowy dyżurować będą pracownicy Biura Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich z Katowic.
  [zdjęcie aktualności]
  23 października 2017
  Na terenie huty szkła Guardian oficjalnie zapowiedziano budowę drugiego zakładu w Częstochowie. Największa w historii firmy inwestycja da ponad 150 nowych miejsc pracy.