09 maj br. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny”.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie była jednym ze współorganizatorów tego przedsięwzięcia.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli, a jego podstawowym celem było:

- rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

- kształtowanie czynnych postaw prospołecznych,

- rozwijanie zasad zdrowego współzawodnictwa.

[zdjęcie aktualności]
10 maja 2019
Do 13 maja można się zgłosić do udziału w programie ,,Decydujesz, pomagamy" i uzyskać grant na realizację swojej inicjatywy, poprawiającej jakość życia w najbliższym otoczeniu. Pula środków to ponad 1 mln zł.
[zdjęcie aktualności]
10 maja 2019
- to temat debaty w ramach cyklu ,,Okrągłe Stoły 2019”, która odbędzie się w poniedziałek, 13 maja, o godz. 14.00 w Ratuszu. Wstęp wolny.
 • Obchody 74. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Częstochowie

  W dniu 8 maja 2019 roku na Placu Pamięci Narodowej w Częstochowie odbyły sie obchody 74. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz województwa, miasta i powiatu częstochowskiego, wojska i innych służb mundurowych, kombatanci wojenni oraz młodzież szkolna. Mł. insp. Dariusz Atłasik złożył kwiaty pod pomnikiem żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.

 • Nauka przez zabawę z częstochowską drogówką

  W środę w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się "Przedszkoliada" zorganizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie. Policjantki z ruchu drogowego przygotowały dla najmłodszych konkurs z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. Atrakcją wydarzenia było spotkanie z policyjną maskotką - Sznupkiem.

 • Jakie eventy dla firm organizują agencje eventowe?

  Eventy firmowe mogą integrować pracowników, budować pozytywny wizerunek firmy w jej branży, a także stanowić doskonałą okazję do zawarcia nowych znajomości biznesowych. Teraz ich organizację można powierzyć także ekspertom w tej dziedzinie – agencjom eventowym!

  Dzisiaj większość firm decyduje się na organizację różnego rodzaju wydarzeń skierowanych do swoich klientów, kontrahentów, a także pracowników. Eventy dla firm są popularne zarówno wśród dużych korporacji międzynarodowych, jak również mniejszych, rodzinnych biznesów.

  Wielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielną organizację eventów, ale czynności te można zlecić także ekspertom w tej dziedzinie, na przykład z agencji eventowej Event Concept.

  Jakie eventy dla firm Warszawa i w innych miejscowościach może zorganizować dla nas agencja?

  Eventy dla firm – bankiety

  Eleganckie bankiety to jedna z najczęściej organizowanych atrakcji dla klientów biznesowych. Najczęściej są one urządzane z okazji jubileuszu, świąt czy też innych ważnych okoliczności.

  Bankiety to gustowne, stylowe obiady czy kolacje, które dodatkowo mogą być uzupełnione o różne występy artystyczne lub inne ciekawe zdarzenia, na przykład pokazy fajerwerków, pokazy barmańskie, pokazy tańca.

  Eventy dla firm – imprezy integracyjne

  Bardzo często organizowane eventy dla klientów biznesowych to imprezy integracyjne, czyli spotkania przeznaczone dla pracowników. Mają one na celu ich integrację, aby poznali się lepiej i efektywniej współpracowali.

  Takie eventy integracyjne dla firm mogą mieć różny przebieg – od spotkania w ulubionym pubie, poprzez organizację rajdu samochodowego, a skończywszy na wciągających grach miejskich.

  Zlecona agencji organizacja eventów firmowych tego rodzaju na pewno będzie dopięta na ostatni guzik, a każdy uczestnik będzie w pełni zadowolony!

  Eventy dla firm – konferencje

  Agencja eventowa może przygotować również dla klientów konferencje biznesowe – takie imprezy firmowe Katowice oraz w innych miejscowościach mogą być skierowane nawet do kilkuset uczestników nie tylko z Polski, ale również z innych krajów.

  Zlecone agencji konferencje na pewno będą udane – pracownicy agencji eventowej zadbają o dobór odpowiedniej lokalizacji, transportu, noclegów dla uczestników zdarzenia, cateringu, a także ciekawych atrakcji po godzinach.

  Eventy dla firm – pikniki plenerowe

  Gdy zbliżają się ciepłe, letnie dni, coraz większym zainteresowaniem cieszy się organizacja imprez firmowych Warszawa i w innych miastach na świeżym powietrzu.

  Pikniki plenerowe najczęściej organizowane są dla klientów firmy, ale również mogą brać w nich udział kontrahenci czy pracownicy. To idealna okazja do rodzinnych spotkań – specjalne atrakcje przeznaczone wtedy dla najmłodszych gości zapewnią im niezapomnianą zabawę!

  Eventy dla firm – szkolenia

  Warto także wskazać, że agencja eventowa może również przygotować dla swojego klienta szkolenia – wówczas jej pracownicy mogą zająć się doborem odpowiedniego lokum, cateringu, a także dodatkowych usług, na przykład noclegu czy transportu dla uczestników zdarzenia, gdy pojawi się taka potrzeba.

  Zatem agencja eventowa może zorganizować różnorodne ciekawe eventy dla firm – przez cały rok, dla każdej liczby osób, niezależnie od tematu i celu. To gwarancja udanego wydarzenia – zarówno wtedy, gdy ma ono służyć dobrej zabawie, jak również nauce lub rozwijaniu znajomości biznesowych.

  Aktualne oferty agencji zajmujących się przygotowywaniem eventów dla klientów można znaleźć już teraz on-line.

  [zdjęcie aktualności]
  9 maja 2019
  W niedzielę, 12 maja odbędą się miejskie uroczystości z okazji 84. rocznicy śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Początek godz. 11.05.
  [zdjęcie aktualności]
  9 maja 2019
  11 maja na deskach częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza odbędzie się premiera nowego spektaklu w reżyserii Krzysztofa Knurka. Tym razem widzowie zobaczą dramat jednego z najważniejszych dramatopisarzy XX wieku Tennessee Williamsa.
  [zdjęcie aktualności]
  9 maja 2019
  Od 13 do 19 maja potrwa tydzień inaugurujący całoroczną kampanię społeczną "Bezpiecznie na drodze w Częstochowie". Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu "Powstrzymaj pijanego kierowcę".
  [zdjęcie aktualności]
  9 maja 2019
  Kilkuset przedszkolaków wzięło udział w IV edycji Przedszkoliady, która odbyła się 8 maja w Hali Sportowej Częstochowa.
  [zdjęcie aktualności]
  9 maja 2019
  Od 11 maja w weekendy zacznie kursować pilotażowa, sezonowa linia podmiejska 67R – dzięki specjalnej przyczepie wraz z naszym rowerem wygodnie dojedziemy nią do podczęstochowskiego Olsztyna. 21 maja na 30 miejskich rowerach pojawią się z kolei foteliki dla dzieci. To nowe – obok ...
 • Podsumowanie działań NURD na częstochowskich drogach

  W dniu wczorajszym na terenie całego kraju trwała akcja NURD. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z częstochowskiej drogówki ujawnili prawie 200 wykroczeń, popełnionych wobec pieszych.

 • [zdjęcie aktualności]
  8 maja 2019
  23 maja, w godz. 10.00-13.00, w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbędzie się kolejna edycja Targów Pracy. Na odwiedzających będzie czekać ponad 2 tys. propozycji zatrudnienia.
  [zdjęcie aktualności]
  8 maja 2019
  8 maja na Placu Pamięci Narodowej odbyły się miejskie uroczystości związane z 74. rocznicą zakończenia II Wojny Światowej.
  [zdjęcie aktualności]
  8 maja 2019
  Kolejne pary świętowały w Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz Złotych Godów. Jedno z małżeństw przeżyło razem 63 lata.
  [zdjęcie aktualności]
  8 maja 2019
  Skorzystać z niego mogą osoby powyżej 65. roku życia z niepełnosprawnością narządu ruchu. Na wszystkich, którzy zakwalifikują się do programu, czeka seria zabiegów dopasowanych do ich problemu zdrowotnego.
  [zdjęcie aktualności]
  8 maja 2019
  Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk przypomina obietnice dotyczące województwa częstochowskiego i pisze list do premiera Mateusza Morawieckiego. Zdaniem władz miasta, jeżeli sprawa korekt administracyjnych nie zostanie załatwiona w ciągu najbliższych miesięcy, temat zostanie ...
 • Policję tworzą ludzie, twórzmy ją razem!

  Wczoraj policjantki z częstochowskiej drogówki zorganizowały w Szkole Podstawowej we Wrzosowej spotkanie z uczniami, promujące zawód policjanta. Dzieci i młodzież miały okazję dowiedzieć się jak wygląda służba w mundurze w ruchu drogowym, w zespole konnym, w zespole techniki kryminalistycznej oraz jakie wymogi musi spełniać policjant, który chciałby zostać przewodnikiem psa służbowego. Uczestnicy chętnie zadawali pytania i brali udział w pokazach.

 • Trwa akcja NURD

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą dzisiaj ogólnokrajowe działania „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Akcja potrwa do późnych godzin wieczornych.