[zdjęcie aktualności]
21 listopada 2017
Do 22 listopada trwa ogólnopolski plebiscyt na dodatkowe miasto, które w grudniu odwiedzi świąteczna ciężarówka Coca Coli. Jeśli zagłosujesz, to może być Częstochowa.
[zdjęcie aktualności]
21 listopada 2017
Rozpoczęła się II edycja miejskiej akcji "Charytatywnie dla Zwierząt". W ubiegłym roku młodzież zebrała prawie 2 tony karmy, około 400 kg żwirków oraz około 90 poduszek i koców. Wszystko dla podopiecznych częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i innych stowarzyszeń.
[zdjęcie aktualności]
21 listopada 2017
A w nim – światowy gigant produkcji szkła otwiera kolejny zakład właśnie u nas, czyli nowa huta Guardian. Potem jeszcze o tym, jak zmieni się nasza sieć tramwajowa, a na deser – zachęcamy do czytania z miejską biblioteką.
[zdjęcie aktualności]
21 listopada 2017
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek oraz prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk liczą na dobrą współpracę między PZPN, samorządem i klubami piłkarskimi. Są też zgodni, że dla dobra polskiej piłki trzeba walczyć z wszelkimi przejawami stadionowego bandytyzmu.
 • Wydział Kryminalny KMP w Częstochowie poszukuje świadków wypadku drogowego zaistniałego 17 listopada 2017 roku w miejscowości Rudnik Wielki przy ulicy Słonecznej. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący samochodem ciężarowym najechał na leżącego na jezdni mężczyznę, który zginął na miejscu.

 • Częstochowscy policjanci poszukują 64-letniego mieszkańca Częstochowy. Marek Kaczmarzyk wyszedł z domu do pracy 13 listopada i dotychczas nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Nie pojawił się też w pracy. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z policją.

 • Powiat Częstochowski zakończył jesienną edycję „Kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bioróżnorodności”.
  [zdjęcie aktualności]
  21 listopada 2017
  W środę, 22 listopada odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające 99. rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa. Rozpoczną się o godz. 12.00.
  [zdjęcie aktualności]
  21 listopada 2017
  W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W jego trakcie wręczono również certyfikaty laureatom konkursów „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” i „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi”.
 • W ręce policjantów z komisariatu IV trafił 25-latek, podejrzany o kradzież samochodu. Mężczyzna staranował po drodze znak drogowy. Badanie pobranej krwi wykaże, czy był trzeźwy. Do zatrzymania doszło dzięki pomocy przypadkowych świadków.

 • Okres jesienno-zimowy, to czas charakteryzujący się zagrożeniami w ruchu drogowym spowodowanymi ograniczoną widocznością. Niekorzystna aura, szybko zapadający zmrok, opady deszczu, mgły, to czynniki wymagające od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Pamiętajmy jednak, że kiedy już dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to właśnie pieszy odnosi najpoważniejsze obrażenia.

 • Policjanci z Częstochowy spotkali się ze studentami Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, aby porozmawiać o zagrożeniach płynących z nieumiejętnego korzystania z internetu. Młodzi ludzie dowiedzieli się też, co robić, aby nie stać się ofiarą przemocy w mediach.

 • [zdjęcie aktualności]
  20 listopada 2017
  Tomasz Adamek został międzynarodowym mistrzem Polski w wadze ciężkiej. Podczas sobotniej gali bokserskiej w Hali Sportowej Częstochowa w walce wieczoru jednogłośnie wygrał na punkty z pochodzącym z Kamerunu Fredem Kassim.
  [zdjęcie aktualności]
  20 listopada 2017
  Rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni ulicy Jagiellońskiej. Na odcinku od ulicy Orkana do wiaduktu występują utrudnienia.
  [zdjęcie aktualności]
  20 listopada 2017
  Trwa nabór pracodawców zainteresowanych organizacją staży w ramach projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
 • W tym roku Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych przypadł w niedzielę 19 listopada 2017 roku. Obchody stanowią wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych. Na częstochowskich drogach dzień ten upłynął wyjątkowo spokojnie. Policjanci odnotowali jedynie 5 kolizji.

 • Powiat Częstochowski zakończył jesienną edycję „Kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bioróżnorodności”.
  [zdjęcie aktualności]
  20 listopada 2017
  W piątek, 17 listopada, podczas gali w Ratuszu poznaliśmy nazwiska laureatów 12. konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy.”
  [zdjęcie aktualności]
  27 października 2017
  Do 20 listopada trwa nabór wniosków o przyznanie Nagrody Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  Msze Św. w intencji Ojczyzny, koncerty, marsze, odwiedzanie grobów osób poległych w obronie wolności. Tradycja świętowania odzyskania niepodległości przez Polskę jest bardzo bogata i towarzyszy jej wiele imprez okolicznościowych.
  [zdjęcie aktualności]
  17 listopada 2017
  18 listopada, w Hali Sportowej Częstochowa, były mistrz świata Tomasz Adamek zmierzy się z Kameruńczykiem Fredem Kassim. To będzie jedna z najbardziej prestiżowych gal bokserskich ostatnich lat w naszym mieście.