[zdjęcie aktualności]
2 marca 2018
Jednostka Strzelecka WARSZYC - gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego zaprasza na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2018, który w tym roku, 4 marca po raz pierwszy odbędzie się w Częstochowie.
[zdjęcie aktualności]
2 marca 2018
Park Lisiniec tak dobrze sprawdził się jako lokalizacja Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej, że impreza odbędzie się tam także w tym roku – 15 i 16 czerwca. Jedną z gwiazd będzie Pidżama Porno – założony ponad trzy dekady zespół, który także w naszym mieście ma ...
 • Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna chciał ukraść kilka butelek alkoholu i szarpał się z ekspedientką, która próbowała go powstrzymać od ucieczki. W zatrzymaniu pomógł przypadkowy świadek, który przytrzymał złodzieja do przyjazdu policji. Sąd wziął pod uwagę wcześniejszą karalność 41-latka i zadecydował o umieszczeniu go na najbliższe 2 miesiące w areszcie.

 • Częstochowscy policjanci prowadzą dzisiaj działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pieszych jest największy. Celem akcji jest zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

 • Policjant z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego sierż. szt. Maciej Gołębiowski w czasie wolnym od służby dogonił i przytrzymał do przyjazdu patrolu złodzieja, który zbierając w bloku datki na chore dziecko, ukradł jednym z odwiedzonych mieszkańców dwie pary butów. 31-latek usłyszał zarzut kradzieży, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

 • Działania policjantów z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą doprowadziły do zatrzymania 61-latka, który jest podejrzany o posiadanie i wytwarzanie „lewego” towaru. Śledczy zabezpieczyli przeszło 230 tys. papierosów i 82 litry alkoholu bez akcyzy. Straty Skarbu Państwa przekraczają ćwierć miliona złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.

 • Ponad 80 osób uczestniczyło w  zorganizowanym dziś (1 marca) w częstochowskim starostwie spotkaniu z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.  Były to głównie przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z sześciu powiatów naszego regionu (częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego, pajęczańskiego i zawierciańskiego).  Z życzeniami i kwiatami dla pań  przybyli także członkowie Zarządu...
  [zdjęcie aktualności]
  1 marca 2018
  Ruszył nabór kandydatów do pierwszych klas szkół podstawowych. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą elektronicznego systemu.
  [zdjęcie aktualności]
  1 marca 2018
  Rozstrzygnięto przetarg pisemny nieograniczony na wynajem miejskich lokali użytkowych. Nowych najemców zyska 6 pomieszczeń o łącznej powierzchni blisko 356 m kwadratowych.
  [zdjęcie aktualności]
  1 marca 2018
  8 marca w Filharmonii zaśpiewa Anna Maria Jopek wraz z triem ,,Kroke” i naszą orkiestrą, a na miejskiej scenie teatralnej będziemy żartować sobie z życia według przepisu Czechowa. W ,,Konduktorowni” osiem artystek rozwiesi swoje tkaniny i papier unikatowy. Z kolei w OKF ,,Iluzja” ...
  [zdjęcie aktualności]
  1 marca 2018
  Każdego roku w mieście przybywa solidnych, ciepłych budek, w których schronienie w okresie największych mrozów mogą znaleźć wolno żyjące koty. Niedawno nowa budka pojawiła się w dzielnicy Północ. Budki finansowane są z miejskiego budżetu, a ich ustawianiem zajmuje się ...
 • Policjantki z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy oraz dzielnicowi odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu i Zespołu Szkół nr 2 w Koniecpolu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Celem spotkań było przybliżenie założeń trwającej w naszym województwie kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz przypomnienie najważniejszych przepisów drogowych.

 • Przedstawicie komisariatu w Koniecpolu po raz kolejny uczestniczyli w debacie społecznej pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" w Urzędzie Gminy Lelów. W spotkaniu uczestniczył samorząd gminy oraz mieszkańcy, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

 • [zdjęcie aktualności]
  1 marca 2018
  Fundusze europejskie przeznaczane na szkolenia, badania i wdrażanie innowacji były tematem marcowego „Śniadania z Przedsiębiorcami”.
 • Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z częstochowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia kredytu w banku. Aby zdobyć 50 tys. zł, 24-latek posłużył się podrobioną dokumentacją. Teraz o dalszym losie zatrzymanego zdecyduje prokurator.

 • Komenda Miejska Policji w Częstochowie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, uruchomiała dwa nowe punkty przyjęć interesantów. Od kilku dni w Janowie i Kamienicy Polskiej dyżurują dzielnicowi. Dzięki temu jeszcze szybciej będzie można uzyskać pomoc. Uroczystego otwarcia punktu w Janowie dokonał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Mariusz Strzelecki.

 • Częstochowski Wydział do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu prowadzi postępowanie w sprawie rozboju, do którego doszło 10 grudnia 2017 roku w centrum Częstochowy. Z ustaleń śledczych wynika, że trzech mężczyzn zaatakowało i okradło pracownicę jednego lokali. Poszukujemy sprawców oraz świadków zdarzenia.

 • Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego odwiedziła Szkołę Podstawową nr 30 im. por. Michała Brzeskiego, w której rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze. Sierż. Małgorzata Makles uczyła, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika i dlaczego tak ważne jest, aby nosić odblaski.

 • [zdjęcie aktualności]
  28 lutego 2018
  W związku ze zbliżającym się terminem płatności I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego przypominamy, że wpłaty podatku można dokonać przelewem lub gotówką bezprowizyjnie w kasach Banku Handlowego w budynku Urzędu Miasta oraz we wszystkich oddziałach i filiach urzędów ...
  [zdjęcie aktualności]
  28 lutego 2018
  Miasto rozpisało przetarg na zaprojektowanie i budowę urządzeń służących do produkcji energii ze źródeł odnawialnych (OZE) na prywatnych posesjach. Prace będą wykonywane w ramach umów między miastem z właścicielami budynków, którzy zgłosili się do projektu, chcąc pozyskiwać ...
  [zdjęcie aktualności]
  28 lutego 2018
  W Komendzie Miejskiej Policji rozstrzygnięto konkurs ,,Odblaskowa Częstochowa" dla dzieci z częstochowskich szkół i przedszkoli. Plastyczna rywalizacja zorganizowana była w ramach akcji ,,Bezpieczny-Widoczny".