[zdjęcie aktualności]
16 maja 2019
17 maja rozpoczyna się przebudowa ul. Łódzkiej od ronda 7 Dywizji Piechoty do ul. Poleskiej. Remontowany odcinek zostanie zamknięty do odwołania.
[zdjęcie aktualności]
16 maja 2019
Miejskie uroczystości z nią związane zaplanowano na 19 maja w Parku Staszica i al. Sienkiewicza. Początek o godz. 17.00.
 • Podsumowanie działań Truck & Bus

  Wczoraj w całym kraju prowadzone były działania Truck & Bus, mające na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób. Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego dokonali kontroli ponad 260 pojazdów, w tym 200 pojazdów cięzarowych i 12 autobusów. W wyniku podjętych kontroli, mundrowi zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych.

 • Znamy zwycięzców eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Częstochowie

  W dniu 15 maja 2019 roku odbył się w Częstochowie II etap eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. W zmaganiach wzięło udział łącznie 28 uczniów. Zawody przeprowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych.

 • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w X Konkursie Fotograficznym „PIĘKNO ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ”, nad którym patronat objął Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.

  Volvo to marka samochodów ciesząca się dużym zainteresowaniem także w Polsce. Oprócz nowych modeli, często decydujemy się na te z drugiej ręki. Gdzie można kupić bezpiecznie używane auto od Volvo?

  Używane samochody Volvo – gdzie kupować bez ryzyka?

  Chyba każdy kierowca, który musiał kiedykolwiek szukać używanego samochodu, na pewno wie, że może to przypominać poszukiwanie igły w stogu siana. Wprawdzie na polskim rynku znajduje się obecnie wiele samochodów, w tym także dużą część z rynków zachodnich, to jednak wybranie tego, który będzie mógł całkowicie spełnić nasze wymagania, takie proste już nie jest.

  Podobnie jest wtedy, gdy chodzi o używane samochody Volvo – ta szwedzka marka ma w swojej stajni wiele udanych modeli, które są poszukiwane przez kierowców z ograniczonym budżetem.

  Aktualnie oferty na samochody od tego producenta można sprawdzać nie tylko przez portale ogłoszeniowe, na giełdach czy w komisach, ale także w salonach samochodowych, na przykład w salonie.

  Gdzie zatem kupować samochody Volvo z drugiej ręki?

  Używane samochody Volvo – gdzie szukać dobrych ofert?

  Najczęściej wtedy, gdy interesują nas używane samochody, swoje poszukiwania rozpoczynamy od internetu. Dzisiaj wystarczy tylko parę minut, aby błyskawicznie znaleźć ciekawe oferty on-line.

  Asortyment samochodów Volvo na portalach ogłoszeniowych jest sporo, ale z drugiej strony musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wybranie odpowiedniego modelu może być dużym wyzwaniem. Sprzedający może pominąć kluczowe informacje o stanie pojazdu, jego auto może nieć uszkodzenia, o których wcześniej nie wspominał. Dodatkowo, bardzo często na oględziny auta trzeba jechać nawet przez parę godzin, co generuje spore koszty.

  Druga opcja to giełdy oraz komisy samochodowe – znajdziemy je praktycznie w każdym większym mieście, na przykład wtedy, gdy do wyszukiwarki wpiszemy słowa internetowe „samochody używane Volvo Warszawa”.

  Musimy jednak pamiętać o tym, że także w tym przypadku istnieje ryzyko, że zostaniemy oszukani. Sprzedawane w autokomisach i na giełdach modele także mogą być w opłakanym stanie, a wtedy, gdy nie będziemy znali się na motoryzacji, możemy stać się szybko ofiarą zuchwałego oszustwa.

  Używane samochody Volvo – sprawdź w salonie dealerskim!

  Gdzie, wobec tego można kupować dobre auta używane? Warto odwiedzić salon samochodowy, ponieważ znajdziemy w nim nie tylko modele prosto z fabryki, ale także te z drugiej ręki!

  Dzisiaj Volvo samochody uzywane z salonu kupowane są bardzo często przez tych, którym zależy na bezpiecznej transakcji. To wszystko za sprawą specjalnego programu Volvo Selekt, który został stworzony po to, aby pomagać klientom w poszukiwaniu samochodów Volvo bez ryzyka.

  Jakie są główne zalety związane z zakupem pojazdu w ramach programu Volvo Selekt? Przede wszystkim samochody używane Volvo Selekt to modele w wieku do 7 lat oraz z przebiegiem nie większym niż 150 tysięcy kilometrów. Pojazdy te są dokładnie sprawdzane przed wystawianiem na sprzedaż, a producent dodatkowo daje na nie roczną gwarancję wraz z korzystnym pakietem Assistance.

  Do wyboru mamy wiele modeli, w tym między innymi takie jak:

  • samochody używane Volvo XC60
  • samochody używane Volvo XC90
  • samochody używane Volvo V70
  • samochody używane Volvo S60
  • samochody używane Volvo S80

  Jeśli także interesują Cię auta używane Volvo Selekt, sprawdź już teraz dostępne oferty na stronach internetowych salonów samochodowych Volvo, a następnie umów się na wizytę!

  [zdjęcie aktualności]
  15 maja 2019
  Rozpoczął się nabór kandydatów na ławników sądowych na kadencję 2020-2023. Termin składania zgłoszeń upływa 30 czerwca.
  [zdjęcie aktualności]
  15 maja 2019
  Kolejny turniej koszykówki ulicznej odbędzie się w niedzielę, 26 maja, na boisku wielofunkcyjnym przy Promenadzie Niemena. Organizatorzy zaplanowali też otwarte rozgrywki dzieci i młodzieży, czyli Częstochowa Streetball KIDS, a także pozasportowe atrakcje. Udział jest bezpłatny.
  [zdjęcie aktualności]
  15 maja 2019
  Niepogoda co prawda nie pozwoliła na przemarsz na pl. Biegańskiego, ale zamiast tego było spotkanie w gościnnej Bibliotece Publicznej im. W. Biegańskiego. W ten sposób młode czytelniczki i czytelnicy już po raz 10. uczcili Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich oraz Tydzień ...
  [zdjęcie aktualności]
  15 maja 2019
  Ponad 150 uczennic i uczniów częstochowskich szkół wzięło udział w spotkaniu wokół publikacji pt. ,,Częstochowa w PRL-u”. Spotkanie, które odbyło się 14 maja w Ratuszu, było nietypową lekcją historii, a zarazem debatowania.
  W ramach projektu „Dzień Dobrego Słowa”, odbyła  się 15 maja w Starostwie Powiatowym w Częstochowie konferencja mająca przybliżyć ideę propagowania zasad kulturalnego zachowania, szacunku dla języka, poprawnej wypowiedzi i sprawności komunikacyjnej.
  [zdjęcie aktualności]
  14 maja 2019
  Kadeci Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa zostali mistrzami Polski. Podopieczni Pawła Tomaszewskiego w rozgrywanym w Szczytnie turnieju finałowym wygrali wszystkie pięć spotkań, z czego najważniejsze w finale 3:0 z MOS-em Wola Warszawa.
  [zdjęcie aktualności]
  14 maja 2019
  17 maja częstochowska filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone pozyskiwaniu środków europejskich w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Początek godz. 10.00.
  [zdjęcie aktualności]
  14 maja 2019
  – to przewodni temat Dialogu Obywatelskiego z udziałem unijnej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej oraz prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Debata odbędzie się 17 maja o godz. 13.00 w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.
  [zdjęcie aktualności]
  14 maja 2019
  Podczas wizyty przedstawicieli Częstochowy w ukraińskim Humaniu podpisano umowę o współpracy obu miast w dziedzinie edukacji, kultury, przedsiębiorczości, turystyki, promocji, a także samorządności i społeczeństwa obywatelskiego.
  [zdjęcie aktualności]
  14 maja 2019
  Uczestnicy debaty ,,Okrągłe Stoły 2019” mówili - na przykładzie Częstochowy - o problemie coraz wyższego niedofinansowania samorządów w zakresie tych zadań, za które powinno płacić państwo. Rozmawiano także o skutkach regulacji prawnych, które obciążają samorządowe budżety, ...
 • Policjanci z częstochowskiej drogówki szkolili motocyklistów

  W niedzielę przy ul. Hallera odbył się event "MotoAsy", zorganizowany przez wydział ruchu drogowego częstochowskiej komendy policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie. Motocykliści mogli zweryfikować swoje umiejętności techniki jazdy jednośladem na placu manewrowym, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i uczestniczyli w wykładzie, połączonym z testem wiedzy dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego.

 • XI Marszobieg Prewencji Policji o puchar Komendanta Wojewódzkiego

  10 maja 2019 roku, na terenach rekreacyjnych Jury Krakowsko-Częstochowskiej, spotkali się przedstawiciele katowickiej komendy wojewódzkiej policji, komend miejskich i powiatowych, oddziałów i pododdziałów prewencji policji, wojska, straży miejskiej, służby więziennej i szkół, by pokonać prawie 11 km trasy XI Marszobiegu Prewencji Policji. W tegorocznych zawodach udział wzięło ponad 100 uczestników z Bielska-Białej, Częstochowy, Łodzi, Katowic, Bytomia, Sosnowca, Mikołowa i Tarnowskich Gór.

 • XVIII Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę z częstochowską policją

  W sobotę odbyła się 18. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę. Setki osób przybyło do Częstochowy, by modlić się za bezpieczeństwo na drodze. W mszy świętej udział wzięła zastępca komendanta częstochowskiej policji nadkom. Grażyna Dudek i naczelnik wydziału ruchu drogowego podkom. Sebastian Tyras. Podkom. Tomasz Bratek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach apelował do wiernych o rozwagę i ostrożność.

 • 28 maja zapraszamy na Dzień Osób z Niepełnosprawnością!