[zdjęcie aktualności]
27 sierpnia 2019
Częstochowski PUP ma środki dla pracodawców na utworzenie stanowiska pracy. W ramach refundacji kosztów można otrzymać na ten cel 18 tys. złotych.
[zdjęcie aktualności]
27 sierpnia 2019
Po wakacjach wracają bezpłatne zajęcia rekreacyjne dla częstochowskich seniorów.
[zdjęcie aktualności]
27 sierpnia 2019
Trwa gruntowna przebudowa częstochowskiej linii tramwajowej. Obecnie największe postępy widocznie są w południowej części miasta.
[zdjęcie aktualności]
27 sierpnia 2019
Grzegorz Papalski został nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy. Będzie m.in. sprawował nadzór administracyjno-finansowy nad działalnością szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest miasto Częstochowa.
[zdjęcie aktualności]
27 sierpnia 2019
Miasto przymierza się do stopniowego, przemyślanego i skonsultowanego z częstochowiankami i częstochowianami projektu odnowy Promenady Czesława Niemena. Na specjalnej stronie internetowej można już głosować na jeden z dwóch proponowanych wariantów. Można też zgłaszać własne uwagi i ...
 • Zakończenie drugiego szczytu pielgrzymkowego

  Policjanci z komendy miejskiej w Częstochowie wspólnie z mundurowymi z samodzielnego pododdziału prewencji, zabezpieczali wejścia pielgrzymów na jasnogórskie błonia. Policjanci zadbali, aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu, a później bez utrudnień wrócili do domu. Stróże prawa nie odnotowali żadnych incydentów mogących zakłócić przebieg głównych uroczystości.

 • [zdjęcie aktualności]
  26 sierpnia 2019
  Od 28 sierpnia przestają obowiązywać objazdy autobusów kursujących w kierunku Błeszna, Rakowa i Korkowej przez ul. Powstańców Śląskich i al. Niepodległości – informuje MZDiT. Przywrócony zostaje też przystanek ESTAKADA w kierunku Błeszna i Rakowa.
  [zdjęcie aktualności]
  26 sierpnia 2019
  Nagrodzeni zostali Elżbieta Wróbel, Teresa Dzielska, Dariusz Słota, Wojciech Turbiarz i Bogdan Knop. Z kolei Spółka Press Glass odebrała tytuł ,,Mecenasa Kultury”.
  [zdjęcie aktualności]
  26 sierpnia 2019
  Sobotni koncert – z zespołem Kombii w roli głównej gwiazdy – zgromadził tłumy. Wcześniej na ,,Bieganie” można było podziwiać paradę zabytkowych pojazdów, zorganizowaną przez obchodzący swoje 60. urodziny Automobilklub Częstochowski. Z kolei w niedzielę dobrą zabawę zapewnił ...
  [zdjęcie aktualności]
  26 sierpnia 2019
  W tym roku najładniejsza działka znajduje się na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wypalanki”, a najładniej ukwiecony balkon – przy ul. Targowej na Starym Mieście.
 • Działania "Bezpieczny Pieszy" - Podsumowanie

  Częstochowscy policjanci w piątek przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa. Jej celem było zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

 • Szybka reakcja dzielnicowego i złodziej zatrzymany

  Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Poczesnej potrzebował zaledwie godzinę, aby ustalić okoliczności zdarzenia i zatrzymać 65 -latka, który chwilę wcześniej dokonał włamania do pomieszczenia gospodarczego a następnie skradł kosiarkę spalinową oraz klucze nasadowe. Śledczy postawili już mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem.

 • Najważniejszy był czas. Pomógł policyjny pilotaż

  W sobotę, w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego, policjanci z częstochowskiej drogówki eskortowali samochód z 14-miesięcznym dzieckiem, potrzebującym pilnej pomocy lekarskiej. Każda minuta miała znaczenie. Mundurowi ruszyli na pomoc.

 • [zdjęcie aktualności]
  23 sierpnia 2019
  Po wakacyjnej przerwie wracają bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci, organizowane w ramach akcji Profilaktyka poprzez sport. Będą się odbywały do końca roku.
  [zdjęcie aktualności]
  23 sierpnia 2019
  Sierpniowa sesja Rady Miasta została zaplanowana na 29 sierpnia (środa) od godz. 12. Zachęcamy do zapoznania się programem i projektami uchwał.
  [zdjęcie aktualności]
  23 sierpnia 2019
  Spotkanie w ramach akcji ,,Aleje – tu się dzieje!” było zaplanowane na dzisiaj, ale z powodu choroby artystki odbędzie się za tydzień, w piątek, 6 września.
 • Przygotowania do drugiego szczytu pielgrzymkowego

  Częstochowscy policjanci przygotowują się do drugiego szczytu pielgrzymkowego. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo i zapewnią pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas planowanych uroczystości.

 • Seniorze!Bądź czujny!

  Pomimo licznie prowadzonych akcji profilaktycznych, zagrożenie wyłudzeniami pieniędzy od osób starszych jest wciąż aktualne. Bardzo często seniorzy, głównie zamieszkujący samotnie, padają ofiarą oszustów podszywających się pod członków ich rodzin, policjantów, pracowników przedsiębiorstw czy sprzedawców usług. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

 • Poszukujemy sprawców rozboju

  Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie, wspólnie z prokuratorem, poszukują sprawców rozboju, do którego doszło 30 kwietnia br. w Częstochowie przy ulicy Barlickiego. Śledczy publikują wizerunek mężczyzny oraz portret pamięciowy kobiety, podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Osoby, które rozpoznają sprawców, prosimy o zgłaszanie się na Policję.