• Aż 41 pieszych zostało przyłapanych przez częstochowskich policjantów w trakcie ostatnich działań „Kontrola Drogowa – Pieszy” na przechodzeniu przez drogę w miejscach niedozwolonych. Mundurowi zatrzymali też do kontroli 46 kierowców, którzy popełnili wykroczenia w rejonie przejść dla pieszych. Apelujemy zarówno do niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak i kierujących samochodami o szczególną ostrożność!

 • Policjanci z komisariatu w Poczesnej zatrzymali 43-latka, podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną. Z ustaleń śledczych wynika, że podczas jednej z awantur kobieta oberwała od swojego partnera w twarz talerzem. Zatrzymany miał w organizmie ponad 3 promile. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

 • [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  "Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” i „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” to dwa konkursy, w których mogą uczestniczyć częstochowskie placówki użyteczności publicznej.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  - to temat bezpłatnej konferencji, która odbędzie się w środę, 25 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  W związku z prowadzonymi pracami wodociągowymi, w nocy z piątku na sobotę zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Śląskiej (od ul. Waszyngtona do Szymanowskiego). Autobusy linii 83 pojadą objazdami.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przyjechał dziś, 20 października do Częstochowy. W sali sesyjnej spotkał się z uczniami częstochowskich szkół i mediatorami rówieśniczymi.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  20 października przypada Europejski Dzień Seniora.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza 24 i 25 października na dni otwarte Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie.
 • Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik odebrał wczoraj podczas XVII Konferencji „Bezpieczny stadion” wyróżnienie za współpracę z klubem piłkarskim Raków Częstochowa. W uroczystości w kieleckim ośrodku wystawienniczym wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz Zastępcą nadinsp. Janem Lachem. W trakcie spotkania podejmowano tematy dotyczące bezpieczeństwa obiektów sportowych.

 • Policjanci z Częstochowy, wspólnie z prokuratorem, ustalają szczegóły i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Luborczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym renault najechał na tył maszyny rolniczej ciągniętej przez ciągnik. 33-letni pasażer laguny poniósł śmierć na miejscu, a kierowca i drugi pasażer trafili do szpitala.

 • Z uwagi na występowanie mgły częstochowscy policjanci apelują do kierowców, rowerzystów i pieszych o ostrożność. Widoczność może być miejscami znacznie ograniczona, dlatego bezwzględnie należy dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze. Piesi natomiast powinni pamiętać o odblaskach.

 • Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 34-latka, podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed radiowozem. Po sprawdzeniu w bazach danych, okazało się, że mężczyzna ma też cofnięte uprawnienia do prowadzenia samochodu. W Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ usłyszał już zarzuty, został też objęty policyjnym dozorem.

 • [zdjęcie aktualności]
  19 października 2017
  W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja „Mediacja szansą na porozumienie”. Spotkanie było podsumowaniem półrocznego cyklu nauki mediatorów rówieśniczych, szkolących się w ramach projektu „Strefa empatii – mediacje rówieśnicze”.
 • W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja „Mediacja szansą na porozumienie”, w której wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i podległych komisariatów. Spotkanie było podsumowaniem półrocznego cyklu nauki mediatorów rówieśniczych, szkolących się w ramach projektu „Strefa empatii – mediacje rówieśnicze”.

 • [zdjęcie aktualności]
  19 października 2017
  18 listopada w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się bokserska „Noc wojowników”. Do ringu powróci jeden z najlepszych polskich pięściarzy w historii - Tomasz Adamek. "Góral" zmierzy się z niezwykle niebezpiecznym Kameruńczykiem Fredem Kassim.
  [zdjęcie aktualności]
  16 października 2017
  21 października rozpoczyna się głosowanie na zadania zgłoszone do IV edycji budżetu obywatelskiego. Nowością w głosowaniu jest potwierdzenie oddanych przez internet głosów za pomocą weryfikacji SMS.
  [zdjęcie aktualności]
  19 października 2017
  Miejski monitoring w Częstochowie powiększył się o kolejnych 8 kamer. Obecnie jest ich już 79.
 • Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadziła prelekcję pod tytułem „Zasady bezpiecznego zachowania na drodze” w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. St. sierż. Beata Witos tłumaczyła dzieciom, dlaczego tak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych oraz co wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a towarzyszył jej przy tym Sznupek – maskotka śląskiej policji.

 • Dzielnicowy z komisariatu VI w Częstochowie mł. asp. Kamil Dzioba wraz z st. sierż. Beatą Witos z wydziału ruchu drogowego spotkali się dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 7, aby opowiedzieć im o swojej pracy i wpoić podstawowe zasady bezpieczeństwa. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mundurowi czytali maluchom książki o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

 • [zdjęcie aktualności]
  17 października 2017
  Spektakl „Efekt” Teatru Mickiewicza zostanie zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.
  [zdjęcie aktualności]
  17 października 2017
  Już 2500 kuponów wydano w ramach realizowanej przez MOPS akcji "Kawiarenka dla Seniora". W zeszłym roku w ramach całej edycji, rozdysponowano ich 2200.