• Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały Święta Bożego Narodzenia dla tysięcy policjantów, którzy jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Wszystkim wyjeżdżającym na święta przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania: pamiętajmy, aby zakręcić kurki z gazem i wodą oraz dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków potencjalnym złodziejom.

 • [zdjęcie aktualności]
  19 grudnia 2017
  Spadek przestępstw metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”, większa świadomość seniorów i ich bliskich, a także włączenie do współpracy na rzecz bezpieczeństwa innych instytucji - to efekty pierwszej edycji akcji „Bądź bezpieczny seniorze”, zainicjowanej przez ZGM TBS ...
 • W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się spotkanie, na którym podsumowano efekty pierwszej edycji akcji „Bądź bezpieczny seniorze”, zainicjowanej wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS. Spadek przestępstw metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”, większa świadomość seniorów i ich bliskich, a także włączenie do współpracy na rzecz bezpieczeństwa seniorów innych instytucji - to rezultaty działań.

 • Częstochowski oddział ogólnopolskiego stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” zorganizował uroczystą wigilię. W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Prezes Stowarzyszenia Teresa Bracka. Członkowie stowarzyszenia i zaproszeni goście podzielili się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia.

 • [zdjęcie aktualności]
  18 grudnia 2017
  Na stronie geoportalu mieszkańców i inwestora dostępna jest nowa ortofotomapa opracowana na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w listopadzie.
  [zdjęcie aktualności]
  18 grudnia 2017
  W Częstochowie pojawiły się kolejne dekoracje świąteczne. Tym razem ozdabiają III Aleję.
  [zdjęcie aktualności]
  18 grudnia 2017
  Miejskie Przedszkole nr 29 obchodziło swoje 40-lecie.
  [zdjęcie aktualności]
  18 grudnia 2017
  Dwie pierwsze nagrody w tegorocznej edycji miejskiego konkursu przyznano cukierni ,,Jałowiec” przy al. Najświętszej Maryi Panny 43 oraz kwiaciarni ,,Prowincjonalnej” przy ul. Szymanowskiego 1.
  [zdjęcie aktualności]
  18 grudnia 2017
  Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem, do Częstochowy dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku pod hasłem „W Tobie jest światło”.
 • W ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” częstochowscy kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowość ustawienia świateł w swoich samochodach. Mundurowi tłumaczyli uczestnikom akcji, jak ważna jest w okresie jesienno-zimowym dobra widoczność na drodze. Policjanci rozdawali też odblaskowe kamizelki i opaski, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • W częstochowskiej hali sportowej odbył się V Wigilijny Turniej Halowej Piłki Nożnej zorganizowany przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie. W zawodach wzięło udział 12 drużyn z całej Polski. Zwyciężyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, a najlepszym strzelcem turnieju, z liczbą 7 bramek, okazał się Daniel Pietrycha z drużyny Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

 • Komendant Miejski Policji w Częstochowie młodszy inspektor Dariusz Atłasik podziękował mieszkańcom Częstochowy, którzy pomogli w zatrzymaniu recydywisty podejrzanego o atak na kobietę w jej samochodzie oraz mieszkańcowi Jaworzna, którzy ratował poszkodowanych, biorących udział w tragicznym wypadku w Mykanowie. Komendant częstochowskiej jednostki pochwalił młodych ludzi za ich wzorową, godną naśladowania postawę.

 • Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE...
  [zdjęcie aktualności]
  15 grudnia 2017
  Dla potrzeb częstochowskiego MOPS-u miasto przebuduje obiekt przy ul. Sułkowskiego 9. Do 3 stycznia można składać oferty w postępowaniu przetargowym na tę inwestycję.
  [zdjęcie aktualności]
  15 grudnia 2017
  W auli Zespołu Szkół Muzycznych odbył się benefis wieloletniej nauczycielki szkoły - prof. Henryki Zasempy-Kozery. Podczas spotkania uznana w Częstochowie artystka i pedagog otrzymała medal „Merentibus”.
  [zdjęcie aktualności]
  15 grudnia 2017
  14 grudnia w Ratuszu odbyła się konferencja „Działania środowiskowe w obszarze przeciwdziałania bezdomności”, podsumowująca realizowany przez MOPS projekt „Zmieniając dziś, projektujesz lepsze jutro”.
  [zdjęcie aktualności]
  15 grudnia 2017
  Promotor częstochowskiej energetyki, którego starania przyczyniły się do utrzymania miejsc pracy w tej branży w naszym mieście, otrzymał medal ,,Merentibusa”.
  [zdjęcie aktualności]
  15 grudnia 2017
  Pojawiły się na Błesznie, Brzezinach, Wypalankach, Wyczerpach-Aniołowie i Zawodziu-Dąbiu. Wykonano je łącznym kosztem nieco ponad 608 tys. zł jako jedno ogólnomiejskie zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego, a mogą z nich korzystać wszystkie pokolenia – od najmłodszych po ich ...
  [zdjęcie aktualności]
  15 grudnia 2017
  16 grudnia ulicami Częstochowy przejadą kolorowe pojazdy, a w jednym z nich – Święty Mikołaj. Korowód wystartuje na pl. Biegańskiego, a ostatnim przystankiem będzie pl. Orląt Lwowskich, gdzie odbędzie się zimowy piknik.
 • Policjanci z komisariatu II w Częstochowie zatrzymali 53-latka, który posiadał nielegalne papierosy i tytoń. Stróże prawa znaleźli blisko 13 tys. papierosów i 16 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na prawie 30 tys. zł. W wywęszeniu „lewego towaru” pomogła Bella – pies służby celno-skarbowej.