[zdjęcie aktualności]
16 kwietnia 2018
W niedzielę, 15 kwietnia, w ramach obchodów miesiąca pamięci Zesłańców Sybiru częstochowianie oddali hołd wszystkim tym, których deportowano na „nieludzką ziemię”, także tym, którzy nigdy stamtąd nie powrócili.
[zdjęcie aktualności]
16 kwietnia 2018
Kilkuset przedszkolaków rywalizowało podczas tegorocznej Przedszkoliady w Hali Sportowej Częstochowa. To już trzecia edycja integracyjnej imprezy dla najmłodszych.
[zdjęcie aktualności]
16 kwietnia 2018
Wojewoda Śląski informuje, że w związku z występującym na terenie Polski zagrożeniem afrykańskim pomorem świń, wystąpiła konieczność podjęcia działań zapobiegawczych.
[zdjęcie aktualności]
16 kwietnia 2018
W związku z obchodami Światowego Dnia Trzeźwości miejskie instytucje i organizacje pozarządowe działające w ramach Partnerstwa Aktywności Lokalnej „Częstochowa – mówimy NIE uzależnieniom i przemocy” organizują dni otwarte.
 • Amator drogiego alkoholu odpowie za kradzież rozbójniczą

  Policjanci z komisariatu w Blachowni zatrzymali 23-latka, który ukradł w sklepie butelkę jednego z droższych alkoholi. Przyłapany przez pracownika ochrony, szarpiąc się z nim, za wszelką cenę chciał utrzymać się w posiadaniu łupu, następnie zbiegł. Teraz odpowie za kradzież rozbójniczą, za co grozi nawet 10 lat więzienia.

 • Działania "Bezpieczny Pieszy"

  Częstochowscy policjanci w piątek przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa. Celem akcji było zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

 • [zdjęcie aktualności]
  16 kwietnia 2018
  Zwycięstwem 54:36 nad Unią Tarnów częstochowscy żużlowcy zainaugurowali sezon na własnym torze. Po drugiej rundzie startów forBET Włókniarz Częstochowa jest na pierwszym miejscu ekstraligowej tabeli.
  Powiat Częstochowski zaprasza zapisanych uczestników „Kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bioróżnorodności” w dniach 19 lub 20 kwietnia 2018 r.  w godzinach od 9 do 14 do budynku Starostwa Powiatowego w Częstochowie, przy ulicy Sobieskiego 9  po odbiór sadzonek krzewów jagodowych. Przekazanie sadzonek  jest kontynuacją Kampanii z 2017 roku.
  [zdjęcie aktualności]
  13 kwietnia 2018
  13 kwietnia na Placu Katyńskim odbyły się częstochowskie uroczystości miejskie upamiętniające 78. rocznicę zbrodni katyńskiej. W tym roku wydarzeniu towarzyszył spektakl teatralny Wojciecha Kołsuta.
  [zdjęcie aktualności]
  13 kwietnia 2018
  Uczniowie częstochowskich szkół uczestniczyli w grze miejskiej, realizowanej w ramach V edycji Projektu "Młodzi-Kreatywni". Podczas zabawy wykonywali zadania związane z przedsiębiorczością i nauką.
  [zdjęcie aktualności]
  13 kwietnia 2018
  19 kwietnia, częstochowska Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. ,,Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce - Aspekty prawne, warunki pobytu". Zgłoszenia – do 17 kwietnia.
 • Wizyta policjantów na Uniwerystecie Trzeciego Wieku

  Policjanci z Częstochowy i Katowic z myślą o bezpieczeństwie seniorów spotkali się z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Akademii J. Długosza aby porozmawiać i uchronić ich przed niebezpieczeństwami nie tylko na ulicy.

 • [zdjęcie aktualności]
  13 kwietnia 2018
  Częstochowa przeznaczy dodatkowe 100 tys. zł na realizację dofinansowania zabiegów in vitro w tym roku. To efekt dużego zainteresowania programem, do którego zgłosiło się w naborze ponad 50 par. Kolejne dzieci urodzone w ramach programu in vitro otrzymały wózki od częstochowskiej firmy.