• W trosce o niezmotoryzowanych Śląska Policja prowadzi kampanię profilaktyczną „Przejście oddaj pieszym". Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów. W Częstochowie w ostatnich kilku dniach doszło do dwóch tragicznych zdarzeń na przejściach dla pieszych, w których śmierć poniosła 86-letnia kobieta i 76-letni mężczyzna.

 • [zdjęcie aktualności]
  29 stycznia 2018
  Korekty zostaną wprowadzone od 1 lutego – informuje MZDiT.
 • Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 22-latek, podejrzany o atak z użyciem noża na swojego znajomego i grożenie mu pozbawieniem życia. Na szczęście rana nie zagroziła życiu pokrzywdzonego. Jak ustalili śledczy, zatrzymany chciał w ten sposób zmusić swoją ofiarę do wydania pieniędzy. Badanie wykazało w organizmie podejrzanego blisko 2,5 promila alkoholu.

 • W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego po raz kolejny spotkała się z uczniami w Bibliotece Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego - Filii nr 10 przy ulicy Michałowskiego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. St. sierż. Beata Witos uczyła najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprawnych zachowań. Nie zabrakło też cennych porad, jak być bezpiecznym w domu, szkole i podczas zimowych zabaw na śniegu.

 • [zdjęcie aktualności]
  26 stycznia 2018
  System statystki publicznej w Polsce będzie tematem kolejnego spotkania, organizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego, które odbędzie się w czwartek, 1 lutego.
  [zdjęcie aktualności]
  26 stycznia 2018
  W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano VI Powiatowy Konkurs „Szkolne izby pamięci i tradycji narodowej”. Rywalizowali w nim uczniowie częstochowskich przedszkoli, podstawówek, gimnazjów i szkół średnich.
  [zdjęcie aktualności]
  26 stycznia 2018
  Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju UM przypomina przedsiębiorcom o obowiązku wnoszenia opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w każdym roku kalendarzowym w terminach do 31 stycznia, 31 maja, 30 września.
  Gośćmi wczorajszej, XXVIII sesji Rady Powiatu byli m.in. przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej: komendant PSP J. Piotrowski i st. kpt. Kamil Dzwonnik
 • Policjanci z częstochowskiego referatu do zwalczania przestępczości narkotykowej zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości marihuany. Mężczyźnie zarzuca się także udzielanie jej innym osobom oraz posiadanie „lewych” naboi i przyrządów do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Sąd zadecydował o umieszczeniu podejrzanego w tymczasowym areszcie.

 • [zdjęcie aktualności]
  25 stycznia 2018
  W Częstochowie odbyły się dwa spotkania Grup Wymiany Doświadczeń, działających w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Związek Miast Polskich. Uczestniczyli w nich przedstawiciele dziewięciu samorządów.
  [zdjęcie aktualności]
  25 stycznia 2018
  Na dwóch skrzyżowaniach ulicy Kopernika (ze Śląską i Nowowiejskiego) powstanie sygnalizacja świetlna. To efekt wspólnych analiz Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach w ...
  [zdjęcie aktualności]
  25 stycznia 2018
  Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk wystosował list do Minister Finansów Teresy Czerwińskiej z prośbą o informację, czy w tym roku zamierza wydać odpowiednie rozporządzenie, na mocy którego dojdzie do zniesienia poboru podatku dochodowego od lokatorów, którym umorzone zostaną ...
  [zdjęcie aktualności]
  25 stycznia 2018
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Zimowy Turniej Siatkówki i Zimowe Mistrzostwa Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej.
  [zdjęcie aktualności]
  25 stycznia 2018
  11 listopada 1918 roku to data wyjątkowa, przywracająca nasz kraj po 123 latach niebytu na mapy Europy i świata. Komitet Honorowy Stulecia Odzyskania Niepodległości będzie patronował wszelkim przedsięwzięciom organizowanym w naszym mieście w roku jubileuszowym.
  [zdjęcie aktualności]
  25 stycznia 2018
  Uczniowie trzech najstarszych liceów częstochowskich zaprezentowali koncert kolęd i pastorałek, przygotowany dla emerytowanej kadry nauczycielskiej.
 • Asp. Paweł Kuban i mł. asp. Bogumił Trejtowicz z komisariatu w Kłomnicach zainteresowali się losem starszej kobiety, która zasłabła na przystanku. Mundurowi wezwali pogotowie, a po udzieleniu niezbędnej pomocy przez ratowników, odwieźli ją do domu i zadbali, by była bezpieczna.

 • Policjanci z Częstochowy ustalają szczegóły wypadku, do którego doszło w jednym z zakładów produkcyjnych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do poparzenia kwasem doszło przy przepompowywaniu go z jednego zbiornika do drugiego. W wyniku poniesionych obrażeń 30-letni pracownik zmarł w szpitalu. 37-latek i 54-latek pozostali na leczeniu.

 • [zdjęcie aktualności]
  24 stycznia 2018
  2,9 mln zł to wysokość unijnego dofinansowania, z którego skorzystają częstochowianie na kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne lub pompy ciepła. Na różne eko-działania, związane z produkcją odnawialnych źródeł energii i ograniczaniem niskiej emisji zostanie przeznaczone w 2018 ...
 • Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca wyniki pracy częstochowskiego garnizonu w 2017 roku. W spotkaniu wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Przybyli również przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz prokuratury.

 • Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Częstochowie wspólnie z Urzędem Miasta Częstochowy pod patronatami honorowymi Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Atłasika oraz Przewodniczącego ZT NSZZP Arkadiusza Kobieli ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej na prace plastyczną pod hasłem „Odblaskowa Częstochowa”. Konkurs organizowany jest w ramach akcji „Bezpieczny – Widoczny”.

 • St. sierż. Kamil Sowiński z Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie odebrał medal wraz z legitymacją zasłużonego honorowego dawcy krwi. Częstochowski stróż prawa został wyróżniony odznakę III stopnia, natomiast Michał Nowak - klubowicz, który na co dzień pełni służbę w Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowskich Górach w tym samym czasie uzyskał odznakę I stopnia.