[zdjęcie aktualności]
22 maja 2019
W najbliższą niedzielę, 26 maja, odbędą się wybory do Europarlamentu. Tego dnia każdy z nas będzie miał możliwość, by współdecydować o przyszłości Wspólnoty Europejskiej, a co za tym idzie – o przyszłości Częstochowy.
 • Seniorze - Bądź Czujny

  Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią oszczędności ich życia. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

 • [zdjęcie aktualności]
  21 maja 2019
  Do poniedziałku, 27 maja można zgłaszać propozycje do VI edycji budżetu obywatelskiego - w najbliższy weekend także w mobilnym punkcie. Do tej pory wpłynęło 160 projektów.
  [zdjęcie aktualności]
  21 maja 2019
  W niedzielę, 26 maja rozpoczną się XII Częstochowskie Dni Rodziny. Potrwają do 23 czerwca.
  [zdjęcie aktualności]
  21 maja 2019
  W Częstochowie gości delegacja z Rezekne. Wizyta to efekt, trwającej od niemal 30 lat współpracy pomiędzy Częstochową i łotewskim miastem.
  [zdjęcie aktualności]
  21 maja 2019
  Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki rusza z nowym projektem profilaktycznym, służącym uświadomieniu, jak ważna jest troska o własne zdrowie.
 • Okręgowe eliminacje "Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego"

  16 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie, odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W zmaganiach motoryzacyjnych uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze szkół średnich z powiatów częstochowskiego, Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie.

 • Podsumowanie działań "Smog"

  Wczoraj 50 policjantów z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zaangażowanych było w działania pod nazwą „Smog”. Akcja miała na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Mundurowi skontrolowali 262 samochody, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które okazały się niesprawne technicznie. Nie było jednak wśród nich aut, które emitowałyby nadmierną ilość spalin.

 • Bezpieczeństwo bez barier - Piknik Rodzinny z Komendą Miejską Policji

  „Bezpieczeństwo bez barier” – piknik pod takim hasłem odbył się w dniu 17 maja 2019 roku na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 5 w Częstochowie. Impreza plenerowa zorganizowana została we współpracy z Komendą Miejską Policji w Częstochowie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bezpieczeństwa, a także w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin.

 • 19 maja 2019 roku, w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzosowej odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego Iveco. Pojazd ten dotychczas służył w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Częstochowie, gdzie stanowił wyposażenie dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego. Obecnie będzie wykorzystywany przez druhów przede wszystkim przy akacjach ratowniczych związanych z wypadkami drogowymi, bowiem jednostka OSP Wrzosowa położona jest w pobliżu drogi krajowej nr 1. Ponadto druhowie z OSP Wrzosowa realizują działania z zakresu ratownictwa technicznego na poziomie podstawowym. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym we Wrzosowej, po której odbyła się dalsza część ceremonii. Poświęcenia samochodu dokonał ks. Jacek Kołodziejczyk. W uroczystości wzięli udział między innymi: Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adam Wilk, Komendant Miejski PSP w Częstochowie st. bryg. Jarosław Piotrowski oraz Wójt gminy Poczesna Krzysztof Ujma.

  Polski rynek nieruchomości już od dłuższego czasu znajduje się w fazie intensywnej hossy. Ceny mieszkań rosną dosłownie z kwartału na kwartał, zwłaszcza jeżeli chodzi o największe polskie miasta. Niektórzy analitycy mówią nawet o boomie na rodzimym rynku nieruchomości.

  W istniejącej obecnie sytuacji nie ma absolutnie nic dziwnego. Mamy bowiem do czynienia z całym szeregiem czynników, które niejako z definicji w sposób znaczący sprzyjają dynamicznemu rozwojowi sektora nieruchomości.

  Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że całościowy obraz sytuacji jest nieco bardziej skomplikowany, niż można sądzić opierając się wyłącznie o materiały publikowane na przykład w gazetach lub w internecie. Rzeczywiście, sektory nieruchomości w większych miastach podlegają wyraźnej tendencji wzrostowej, co z kolei stanowi potężny motor napędowy dla rozwoju całego rynku. Znacznie gorzej przedstawia się jednak sytuacja jeżeli chodzi o mniejsze miejscowości: tam ceny albo stoją w miejscu, albo wręcz spadają. Na dodatek, zbycie nawet ładnego domu lub mieszkania położonego w mniejszym mieście lub na wsi to często kwestia wielu miesięcy oczekiwania na to, aż znajdzie się kupiec.

  Jakie jednak dokładnie faktory przede wszystkim warunkują rozwój polskiego rynku nieruchomości w skali całościowej? I czy inwestowanie w nieruchomości nadal stanowi propozycję tak samo atrakcyjną, jak jeszcze chociażby 5 lat temu?

  Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

  Rynek nieruchomości w Polsce i dynamika jego rozwoju

  Specjaliści wyodrębniają kilka najważniejszych czynników, które w najwyższym stopniu przyczyniają się do rozwoju polskiego rynku nieruchomości. Te czynniki to:

   1. Postępujące procesy ubranizacji
   2. Wzrost płac oraz ogólny wzrost dobrobytu społeczeństwa
   3. Coraz większe zainteresowanie zagranicznych inwestorów Polską, co przekłada się przede wszystkim na rozwój rynku tzw. nieruchomości premium
   4. Rosnący popyt na domy oraz mieszkania, zwłaszcza w dużych miastach
   5. Stosunkowo łatwa dostępność kredytów hipotecznych w polskich bankach

  Oczywiście, nie są to wszystkie czynniki, które sprawiają, że rodzimy rynek nieruchomości znajduje się w tak dobrej sytuacji. Oprócz wymienionych faktorów można wskazać chociażby programy pomocowe ze strony rządu. Niektóre z nich co prawda już się zakończyły, ale ich wpływ na dynamikę rozwoju sektora nieruchomości był zauważalny.

  Inwestowanie w nieruchomości: czy to się jeszcze opłaca?

  Inwestowanie w rynek nieruchomości jawi się aktualnie jako jedna z najbardziej atrakcyjnych form lokowania kapitału. Przede wszystkim, wszystko wskazuje na to, że sektor nieruchomości w Polsce w najbliższych latach nadal będzie kontynuował tendencję wzrostową. Oprócz tego, nieruchomość zawsze może traktowana nie tylko jako inwestycja, ale również po prostu jako forma ochrony kapitału. Pod tym względem zakup domu lub mieszkania jest propozycją z pewnością o wiele bardziej bezpieczną, niż na przykład inwestowanie w fundusze inwestycyjne czy w waluty obce.

  Więcej informacji

  Dowiedz się więcej, sprawdź czym jest pożyczka pod zastaw działki i jak z niej skorzystać

  Rynek nieruchomości w Polsce i dynamika jego rozwoju

  [zdjęcie aktualności]
  20 maja 2019
  Wielką fetą na placu Biegańskiego uczczono zakończenie sezonu i awans Rakowa Częstochowa do ekstraklasy. W świętowaniu uczestniczyły tysiące fanów piłki nożnej.
  [zdjęcie aktualności]
  20 maja 2019
  Oficjalne miejskie uroczystości upamiętniające zwycięską bitwę sprzed 75. lat odbyły się w niedzielę, 19 maja.
  [zdjęcie aktualności]
  20 maja 2019
  Zakończyła się budowa 2,5-kilometrowej drogi ze szlakiem rowerowym z Olsztyna na Odrzykoń. Koszt inwestycji to 2,5 mln zł. To efekt porozumienia dotyczącego rowerowego połączenia gminy Olsztyn z miastem Częstochowa.
  [zdjęcie aktualności]
  20 maja 2019
  Podczas ostatniej sesji częstochowscy radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia dotacji z budżetu miasta na remont i prace konserwatorskie zabytkowej kamienicy przy ulicy Kilińskiego 16.
  Powiat Częstochowski zaprasza zapisanych uczestników „Kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bioróżnorodności” w dniach 27 - 29  maja 2019 r.  w godzinach od 9 do 14 do budynku Starostwa Powiatowego w Częstochowie, przy ulicy Sobieskiego 9  po odbiór sadzonek ziół. Przekazanie sadzonek  jest kontynuacją Kampanii z 2018 roku.
  19 maja od mszy św. w Kościele św. Doroty w Przyrowie, rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. 

  Usługi typu wirtualne biuro cieszą się teraz jeszcze większym zainteresowaniem pośród inwestorów. Czym konkretnie jest wirtualne biuro? Kiedy należałoby skorzystać z takiej możliwości? Zapraszamy do sprawdzenia wraz z nami.

  Załóżmy, iż pragniesz otworzyć własną spółkę, lecz nie chcesz rejestrować jej na adres domowy. Poza tymże nie chcesz zajmować się indywidualną obsługą poczty wpływającej na adres firmowy. Lub niejednokrotnie zmieniasz miejsce zamieszkania oraz prowadzisz własną działalność w rozmaitych miejscowościach. To właśnie w takich wypadkach usługa rodzaju wirtualne biuro może być strzałem w dziesiątkę.

  Wirtualne biuro – czym jest?

  Wirtualne Biuro jest doskonałym wyjściem dla wszystkich form prowadzenia działalności gospodarczej, lub także prowadzenia wszelkiej działalności wymagającej posiadania adresu lub także siedziby. Wirtualne biuro jest usługą, jaka polega na wynajęciu adresu na potrzeby prowadzenia interesu (np. do ewidencji spółki w urzędzie lub do poczty). Taka usługa może być zwłaszcza dobra dla kogoś, kto właśnie rozpoczyna działalność oraz nie dysponuje jeszcze ogromnym budżetem. Zasoby pieniężne, szczególnie na początku, lepiej inwestować w rozwój spółki, zamiast wykorzystywać je na administrację. Kogo jeszcze może zaciekawić koncepcja wirtualnego biura? Z pewnością tychże inwestorów, jakich biznes nie wymaga prowadzenia stacjonarnego biura, np. jak administrują własną spółką z domu bądź prowadzenie działalności opiera się na podróżowaniu.

  Wirtualne biuro dla często wyjeżdżających inwestorów

  Jakie spółki przeważnie korzystają z wirtualnego biura?

  Zaciekawienie jest duże w wielu dziedzinach. Owymi jednakże, jakie w szczególności przyciągają do wynajmowania owego rodzaju spółek są wszystkie usługi doradztwa, w jakich zazwyczaj pracuje się na zasadzie agencji, natomiast również innowacyjny biznes jak choćby tenże ze sfery IT. Biura wirtualne poza oczywistym prestiżowym adresem są ponieważ stosowane także do spotkań z ważnymi kontrahentami, dzięki czemu także mnóstwo otrzymujemy w ich oczach. Spectrum spółek, jakie interesuje się takim najmem jest duże oraz wykracza jednakże daleko poza takie właśnie dziedziny. Także branża budowlana lub pozostałe profesjonalne entuzjastycznie korzystają z biur owego typu oraz niejednokrotnie ponadto wynajmują je w miesiącu na potrzebne godziny.

  Wirtualne biuro dla często wyjeżdżających inwestorów

  Praca na swoim wymaga większej uwagi oraz aktywności. Sami musimy rozdzielać sobie zadania i – co jest cięższe – sami pozyskiwać konsumentów. Nie mamy przy sobie śmiałej koleżanki z działu call center ani prezesa, jaki zna ludzi z dziedziny w całej okolicy. Wszystko leży na naszych barkach, lecz sukcesem także jest jedynie nasz! Zdobywanie kontaktów wymaga licznych wyjazdów oraz przemieszczania się po mieście. Niestety do takiego „życia w biegu” nie są dostosowane instytucje pocztowe. Późnym popołudniem bądź wieczorem prędzej pocałujemy klamkę aniżeli załatwimy sprawę na poczcie. Ocaleniem okazuje się wirtualne biuro, jakiemu możemy polecić odbiór pełnej poczty firmowej oraz wysyłanie nam na bieżąco skanów.

  Więcej informacji

  Zobacz wirtualne biuro w Warszawie - sprawdź więcej informacji o tej usłudze

  Faktem jest, że w naszym kraju jest zarejestrowanych aż kilka tysięcy firm ochroniarskich. Niektóre to spore ogólnokrajowe przedsiębiorstwa, a inne natomiast – mniejsze lokalne spółki. Co ciekawe, ostatnimi czasy dochodzi do wielu konsolidacji między konkurencją. Przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości, na rynku zostaną tylko duże korporacje oraz dobrze wyspecjalizowane firmy, które działają lokalnie.

  Kwestia koncesji i ubezpieczenia

  Bez względu na to, z jaką firmą ochroniarską mamy do czynienia, zawsze upewnijmy się czy posiada ona koncesję. Jest to dokument, który wydać może jedynie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Aby każde biuro ochrony mogło funkcjonować, wymagane jest także wykupienie specjalnej polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej.

  Sposób zatrudniania pracowników firmy ochrony

  Tak jak i w każdej branży, tutaj też spotkamy się z przedsiębiorstwami, które zatrudniają swoich pracowników „nie do końca legalnie”. Dla usługobiorcy, który nie jest tego świadom, będzie to oznaczało bardzo atrakcyjną stawkę za zabezpieczenie terenu. Pamiętajmy jednak o tym, że nie jest to zgodne z prawem, a dodatkowo narażamy się na to, że usługi nie będą wysokiej jakości. Zanim jeszcze podpiszemy umowę, poprośmy agencję ochrony mienia o listę obiektów, którymi się zajmuje co pozwoli nam porozmawiać z ich personelem. Zapytajmy o sposób ich zatrudnienia i terminowość wypłat. Możemy nawet zażądać deklaracji, która dotyczy formy zatrudniania pracowników oraz zaświadczeń o tym, że nie dochodzi do zalegania z płatnością podatków.

  Możliwość kontaktu z agencją ochrony

  Nieustanny kontakt z agencją ochrony w Warszawie, którą wybraliśmy będzie bardzo ważny. Szczególnie, kiedy zostanie już podpisana umowa. Powinna być wyznaczona konkretna osoba, która będzie odpowiedzialna za prowadzenie rozmów i korespondencji. Najczęściej jest to kontakt telefoniczny, uzupełniany wiadomościami e-mail. Zadbajmy o to, aby była to osoba dyspozycyjna, która będzie w stanie natychmiastowo reagować na zgłoszenia klienta. Nie można dopuścić o tego, że firmy ochroniarskie nie będą w ogóle reagować. Zapis o cykliczności spotkań warto zawrzeć w umowie.

  Weryfikacja i nadzór nad pracującymi w ochronie

  Każda agencja ochrony stosuje narzędzia, które pozwalają na dozór personelu, który powinien wypełniać swoje obowiązki. Możliwością są specjalne patrole inspektorskie kontrolujące pracę podczas trwania dyżurów. Ich liczbę i częstotliwość, wypada uzgodnić z biurem ochrony.

  Ciekawym sposobem jest wykorzystanie elektronicznego systemu obchodów – ochroniarz posiada specjalny czytnik, z którym powinien znaleźć się w odpowiednim momencie. Informacje na ten temat zazwyczaj przechowuje się w systemie, po czym po pewnym czasie są one archiwizowane i analizowane przez stację monitorowania. Specjalnie przygotowane oprogramowanie bada ścieżki obchodów i w momencie, kiedy jest ona niewłaściwa, inspektorzy nadzorujący są o tym powiadamiani. Niektóre firmy ochroniarskie w Warszawie, zdecydowały się na jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązanie i wyposażają swoich pracowników, które dodatkowo pozwalają kontrolować pozycje ochroniarza w czasie rzeczywistym. Jest to przede wszystkim zwiększenie weryfikacji, czy obowiązki są wypełniane, ale też szansa zwiększenia bezpieczeństwa. Jako, że mamy do czynienia z ciągłym rozwojem technologii, można spodziewać się, że tego typu udogodnień będzie wprowadzanych jeszcze więcej i będą jeszcze skuteczniejsze.

  Biuro ochrony – czego powinniśmy od niego wymagać?

  Dobór odpowiednich ręczników może wydawać się bardzo prosty, ale tak naprawdę znalezienie właściwego kompletu ręczników do łazienki może przysporzyć nam sporo kłopotów. Czym warto kierować się podczas zakupów?

  Dobre ręczniki przeznaczone do ciała, rąk oraz do twarzy powinny być zarówno miękkie i puszyste, jak również powinny posiadać wysoką chłonność, czyli dobrze osuszać ciało z wilgoci.

  Aktualnie w sklepach możemy znaleźć różnego rodzaju ręczniki. Dostarcza je między innymi firma Tomark.

  Jednak, jakie ręczniki sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi poradami!

  Dobre ręczniki – jaki materiał wybrać?

  Najczęściej ręcznik wykonuje się z naturalnej bawełny typu frotte, czyli o pętelkowej strukturze. Warto jednak wskazać, że w sprzedaży można znaleźć także szereg innych typów ręczników, które także świetnie poradzą sobie po kąpieli.

  Tradycyjny ręcznik typu frotte z bawełny może mieć jednolitą strukturę, ale można także wybrać ręczniki żakardowe, których faktura przypomina tłoczoną. Takie ręczniki prezentują się bardzo efektownie, ale warto także zaznaczyć, że mogą mieć obniżoną chłonność. Najlepiej, aby żakardowy wzór znalazł się wtedy tylko na części ręcznika, na przykładna jego krótszych bokach.

  W sprzedaży dostępne są także ręczniki bawełniane typu fouta, które używane są głównie w krajach basenu Morza Śródziemnego oraz w krajach arabskich. Są to ręczniki wykonane z cienkiej, ale chłonnej bawełny o płóciennym splocie. Mają szerokie zastosowanie – mogą być stosowane jako ręczniki kąpielowe, plażowe, a także jako dekoracyjna w domu, na przykład narzuta albo obrus.

  Oprócz bawełny na ręczniki stosuje się także inne materiały naturalne, na przykład len, bambus, ale są one spotykane w Polsce rzadziej. Do wyboru są także ręczniki z tworzyw sztucznych, na przykład z mikrofibry. Najczęściej używane są przez sportowców – są lekkie, kompaktowe i szybko chłoną wodę, ale nie są tak przyjemne w dotyku jak zwykłe ręczniki bawełniane.

  Dobre ręczniki – zwróć uwagę na gramaturę

  Jeśli chcemy zakupić wysokiej jakości ręczniki, warto zwrócić uwagę na ich gramaturę. Oznacza ona ciężar materiału, a dokładnie liczbę gramów materiału zastosowanych na metr kwadratowy. Im gramatura jest wyższa, tym ręcznik będzie cięższy, ale także bardziej gruby, przyjemny w dotyku i chłonniejszy.

  Kupujemy ręczniki – na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

  Najlepiej, aby gramatura ręcznik wynosiła około 500 g/m2, na przykład od 480 do 520 g/m2. Tak wysoką gramaturę mają także ręczniki hotelowe, które można kupić również do użytku domowego. Znajdziemy je w sprzedaży w firmach oferujących różnego rodzaju tekstylia – także można kupić je przez internet.

  Dobre ręczniki – jakie rozmiary będą najlepsze?

  W sprzedaży możemy znaleźć ręczniki o różnych rozmiarach. Co wybrać? Najczęściej kupujemy te o dwóch rozmiarach – przeznaczone do ciała oraz do rąk, ale możemy kupić także te przeznaczone do twarzy.

  Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rozmiary ręczników:

  • ręczniki kąpielowe – wymiar 70 x 140 cm lub 100 x 150 cm
  • ręczniki do rąk – wymiar 50 x 100 cm
  • ręczniki do twarzy – wymiar 30 x 30 cm

  Dobre ręczniki – zwróć uwagę na wykończenie!

  Przy zakupie dobrych ręczników nie zapominajmy także o sprawdzeniu ich wykończenia. Najlepiej, aby ręcznik był dokładnie obszyty, posiadał mocno wszytą pętelkę, a także ogólnie sprawiał dobre wrażenie – nigdzie się nie pruł, nie posiadał wielu wystających nitek.

  Życzymy udanych zakupów!

  Kreta na last minute! Daj się ponieść do Grecji!

  Kreta to największa spośród wszystkich greckich wysp. Znajduje się na niej całe mnóstwo doskonale przygotowanych kurortów. Każdego roku na wyspę przylatuje wielu turystów z całego świata ciesząc się klimatem wyspy i wszystkimi dogodnościami. Piękna pogoda, szerokie plaże, pyszne jedzenie i uśmiechnięci ludzie oraz całe mnóstwo atrakcji. Zafunduj sobie last minute na Kretę!

  Last minut? Czemu nie!

  Praca zawodowa, zajęcia w domu, dzieci i wiele innych spraw na głowie sprawiają, że nie zawsze jesteśmy w stanie zaplanować wakacje na kilka miesięcy wcześniej. A jak doskonale wiadomo, zakupione wakacje dużo wcześniej to możliwość zaoszczędzenia sporej ilości gotówki. Jednak, aby zaoszczędzić, można również zdecydować się na last minute. Oczywiście wyjazd taki wiąże się z tym, że trzeba być gotowym za dzień, dwa lub za kilka dni, ale czy to duży problem? Jeżeli akurat możesz wciąć w pracy urlop, nie zastanawiaj się! Jeżeli last minut Kreta może okazać się strzałem w dziesiątkę! Najlepiej szukać ofert typu: Kreta last minute all inclusive, wtedy turysta może mieć pewność, że nie tylko znajdzie się na pięknej wyspie, ale również zostanie otoczony opieka najwyższej klasy! Turysta, który chociaż raz był na wakacjach typu all inclusive wie, jak bardzo to jest wygodne rozwiązanie!

  Atrakcje Krety

  Jakie atrakcje zapewnia wyspa Kreta? Okazuje się, że jest ich naprawdę dużo, dzięki czemu urlop na Krecie może być naprawdę bardzo udany. Można wypoczywać zarówno nad samym morzem, na pięknych i szerokich plażach, ale można także podziwiać piękne widoki spacerując po górach. Kreta bowiem to teren górzysty aż w 80 procentach! Na wyspie znajduje się wiele ośrodków turystycznych i hoteli. Każdy kto lubi nocne życie klubowe będzie bardzo zadowolony! Na wyspie można uprawiać cała gamę sportów. Oczywiście najbardziej popularne są sporty wodne, a więc nurkowanie oraz kitesurfing. Można także wypożyczyć łódkę lub motorówkę lub założyć narty wodne i poczuć adrenalinę! Jednak to nie wszystkie atrakcje! Na wyspie można jeździć konno, pożyczyć quad, rowery czy samochód. Ukształtowanie terenu pozwala na wiele aktywności: od wycieczek górskich, po wylegiwanie się na plaży, zwiedzanie wielu jaskich.

  Do jednych z najważniejszych miejsc na Krecie, uważanych za naprawdę piękne są Wąwóz Samaria oraz wąwóz Imbros. Spędzając wakacje na Krecie, naprawdę warto je zobaczyć. W wąwozach zobaczyć można kozice górskie i podziwiać naprawdę wyjątkowe widoki. Oczywiście nie można nie zobaczyć Heraklionu, a więc jednego z najczęściej odwiedzanych miast na krecie. W mieście znajduje się wiele obiektów sakralnych oraz fort Koules. Niedaleko od miasta znajduje się miejscowość Knossos, na której można podziwiać Pałac w Knossos. Miłośnicy archeologii nie będą zawiedzeni. Na Krecie jest wiele wykopalisk archeologicznych, chociażby Aptera, Gortyna, Lissos, Tylissos czy Gournia. Wczasy na Krecie mogą zatem przynieść udany wypoczynek i możliwość zobaczenia naprawdę wielu przepięknych miejsc!

  A jakie plaże są najlepsze na Krecie? Jest ich wiele i wszystko zależy od upodobań. Jeżeli interesuje Cię plaża odosobniona, warto pojechać na plażę Laguna Balos. Inne plaże to Preveli, Vai, czy Elafonisi.

  Wakacje na Krecie zawsze można uznać za udane! Jeżeli marzy Ci się wypoczynek w Europie, w naprawdę ładnym miejscu, wyspy greckie z pewnością sprawdza się idealnie! Koniecznie znajdź najlepszą ofertę last minute na Kretę i baw się dobrze! Spraw sobie wymarzone wakacje!