Projektor LED – dlaczego warto go wybrać?

Projektor LED to urządzenie audiowizualne, wykorzystujące diody elektroluminescencyjne zamiast tradycyjnej lampy halogenowej. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, bardzo atrakcyjnych dla użytkowników. Czym model z diodami LED wyróżnia się na tle standardowych rozwiązań i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Najważniejsze różnice pomiędzy projektorem LED a tradycyjnymi modelami

Sprzęt audiowizualny, przeznaczony do wyświetlania filmów i prezentacji, znajduje zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i w biznesie. Powinien zapewniać odpowiednią jasność obrazu i kontrast kolorów, aby wszystkie szczegóły pokazywanych materiałów były widoczne dla odbiorców. Projektor LED to nowoczesne rozwiązanie wśród sprzętów tego typu – różni się od nich tym, że zamiast lampy halogenowej, wykorzystuje światło diod elektroluminescencyjnych. Taka zmiana ma ogromne znaczenie dla wielu aspektów, w tym żywotności oraz funkcjonalności urządzenia. Jakie są największe różnice, spowodowane przez zastąpienie tradycyjnego oświetlenia diodami LED?

 1. Żywotność urządzenia – powszechnie stosowane w projektorach lampy halogenowe posiadają żywotność od 1000 do 5000 godzin. Ich wymiana jest przy tym bardzo droga i często nieopłacalna. W przypadku projektorów LED, mamy do czynienia ze znacznie dłuższym czasem zużycia diod – wytrzymują one od 10 000 do 20 000 godzin, co znacznie przedłuża żywotność urządzenia. Dzięki temu zazwyczaj nie ma konieczności wymiany oświetlenia w modelach tego typu, ponieważ nawet przy intensywnej eksploatacji zachowują swoje właściwości przez wiele lat.
 2. Niskie zużycie energii – diody elektroluminescencyjne mają 10-12 W mocy, co jest wynikiem znacznie niższym, niż w przypadku stosowanych tradycyjnie lamp halogenowych (200-300 W). W efekcie zapotrzebowanie na energię elektryczną całego urządzenia jest niewielkie, co przekłada się na większą oszczędność, a także sprawia, że jest bardziej ekologiczne. Wpływa to także na funkcjonalność – projektory LED mogą działać bezprzewodowo, korzystając z wbudowanej baterii, która wystarcza na kilka godzin pracy urządzenia.
 3. Wysoka funkcjonalność – projektory stosujące tradycyjne lampy muszą się rozgrzewać, aby uzyskać odpowiednią jasność obrazu. W przypadku diod elektroluminescencyjnych nie ma takiej potrzeby – są gotowe do pracy już w kilka sekund po włączeniu urządzenia. Po zakończeniu pracy nie trzeba ich więc chłodzić przed schowaniem, ponieważ przez cały czas zachowują temperaturę na stabilnym poziomie.
 4. Kompaktowy rozmiar – zastosowanie technologii LED ma także znaczenie dla gabarytów urządzenia – może być ono znacznie mniejsze, niż w przypadku standardowych rozwiązań, dzięki czemu dostępne są większe możliwości odnośnie jego transportu czy instalacji. Można swobodnie stosować je w podróży czy na świeżym powietrzu.

Projektory LED a technologie projekcji

Projektor LED określa typ oświetlenia, jaki jest zastosowany w danym urządzeniu, nie mówi jednak nic o technologii projekcji, niezależnej od tego, czy źródłem światła są diody elektroluminescencyjne, czy lampa halogenowa. Dostępne są modele wykorzystujące różne technologie, w tym:

 • LCD, czyli liquid-crystal display, oznaczającą wykorzystanie ciekłych kryształów,
 • DLP, czyli Digital light processing, oznaczającej cyfrowe przetworzenie światła, wykorzystujące do jego odbicia lub rozproszenia lustra,
 • LCOS, czyli liquid crystal on silicon, która łączy powyższe technologie, stosując ciekłe kryształy oraz lustra.

Projektor LED – wygoda i funkcjonalność w atrakcyjnej cenie

Projektor LED jest rozwiązaniem o bardzo długiej żywotności, dlatego jest chętnie wybierany przez klientów. Charakteryzuje go także niskie zużycie prądu, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska i oszczędny w użyciu. Sprawdza się doskonale zarówno przy wyświetlaniu filmów, jak i prezentacji, dzięki czemu znajduje zastosowanie w biznesie i w domu.

Bardzo specyficzne warunki w pracy, w połączeniu z konkretnymi obowiązkami sprawiają, że aby działania były w pełni efektywne, wymagane jest zastosowanie narzędzi, które posiadają specjalne właściwości. Przykładem są firmy call center i biura obsługi, gdzie panuje hałas i układ open-space, pracownicy głównie przeprowadzają rozmowy telefoniczne, a aby sobie z tym radzić każdy musi posiadać noise reduction headset.

Wystarczy zastanowić się tylko czy jesteśmy w stanie pracować pod presją, kiedy wszystko wokół sprawia, że nasza koncentracja jest na najniższym możliwym poziomie. Tylko niewielki procent populacji jest odporny na stres i potrafi skupić się na wykonywanym zadaniu, mimo tego, że silnie oddziałują czynniki rozpraszające. Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest noise reduction headset, który sprawia, że zamykając oczy, jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że samotnie przebywamy w danym pomieszczeniu.

Aktywna redukcja szumów

Najnowocześniejsze modele zestawów słuchawkowych do biura, mają zaimplementowane bardzo skuteczne systemy aktywnej redukcji szumów. Ich funkcjonowanie nie jest jednak aż tak złożone, jak mogłoby się wydawać. Wszystko rozpoczyna się od analizy fal napływających z otoczenia docierających do uszu. Kolejno, dochodzi do wygenerowania fal przesuniętych w fazie i odwróconych, które dodatkowo posiadają amplitudę i częstotliwość o identycznych parametrach. W wyniku tego dochodzi do interferencji fal. Jest to zjawisko, które polega na tzw. superpozycji – innymi słowy, wzajemnemu znoszeniu się oraz wygaszaniu niepożądanych dźwięków.

Nie zawsze jednak efekty jakie niesie za sobą opisana technologia, są zadowalające dla wszystkich. Dużo zależy od tego, jakie podejście zaprezentował producent do omawianej kwestii. Systemy redukcji szumów, czasami są traktowane po macoszemu, czego wynikiem są późniejsze negatywne opinie dotyczące konkretnego modelu słuchawek.

Konstrukcja zapewniająca wygłuszenie

Wydaje się, że wariantem skuteczniejszym będzie połączenie aktywnej redukcji szumów z odpowiednio dobraną konstrukcją urządzenia. Można wyróżnić pod tym względem trzy, najpopularniejsze wersje słuchawek. Otwarte, półotwarte oraz zamknięte.

W wypadku otwartej konstrukcji, przenikalność dźwięków z otoczenia do słuchu użytkownika jest bardzo wysoka, zatem ciężko jest wyobrazić sobie pracę w biurze używając takiego sprzętu. Jest to raczej wersja dedykowana dla osób, które ze słuchawek najczęściej korzystają w domu, na spacerze lub podczas aktywności fizycznej. Ich plusem jest zapewne to, że gwarantują doskonałą wentylację uszu, co sprawia, że użytkowanie jest niemal kompletnie nieodczuwalne.

Konstrukcja półotwarta to bardzo wyważona opcja. Można powiedzieć, że jest wersją, która łączy w sobie właściwości słuchawek zamkniętych z otwartymi. Sprawia, że użytkownik jest nieco odizolowany, natomiast niekompletnie. Zapewnia zadowalającą głębie dźwięku i dostateczną wentylację uszu. Najczęściej są one wykorzystywane w warunkach domowych, natomiast można niekiedy też spotkać je, jako rozwiązanie dla biura.

Jeżeli mowa o konstrukcji zamkniętej, to właśnie ona jest w stanie zagwarantować możliwie najlepsze wygłuszenie i izolację od hałasów z zewnątrz. Z uwagi na to, że dość mocno uciska uszy użytkownika, do jego słuchu nie przedostaną się rozmowy prowadzone przez współpracowników, ani jakiekolwiek inne szumy. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie i trzeba mieć na względzie pewnie niedogodności. Praktycznie niemożliwa jest wielogodzinna praca użytkując noise reduction headset, który dodatkowo posiada zamkniętą konstrukcję.

W wynika to z faktu, że nie dostajemy wówczas gwarancji należytej wentylacji dla naszych uszu i jesteśmy zmuszeni do robienia stosownie częstych przerw. Przeznaczeniem zestawów słuchawkowych o zamkniętej konstrukcji są głównie studia nagraniowe, gdzie wymagana jest najwyższa jakość dźwięku i odpowiednia głębia pozwalająca na wyczucie rytmu, a także miejsca pracy gdzie głównym zadaniem zatrudnionych jest przeprowadzanie rozmów telefonicznych.

Noise reduction headset – czy wygłuszenie jest konieczne?

[zdjęcie aktualności]
4 marca 2019
Fundacja Oczami Brata zbuduje dom dla swoich podopiecznych. Dach nad głową znajdzie w nim 8 osób z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną.
[zdjęcie aktualności]
4 marca 2019
Droga wewnętrzna ul. Odlewników będzie zaliczona do kategorii dróg gminnych. Stosowną uchwałę na sesji 28 marca podjęli częstochowscy radni.
[zdjęcie aktualności]
4 marca 2019
Laureatką I Nagrody została Magda Miziołek. Wszystkie nagrody i wyróżnienia wręczono podczas finałowego koncertu w Filharmonii Częstochowskiej 1 marca. Następny konkurs – za dwa lata.
[zdjęcie aktualności]
1 marca 2019
Martwe lub zniszczone przez warunki atmosferyczne drzewa w popularnej ,,alei Brzozowej” mają zostać usunięte. W ich miejsce pojawią się nowe 3-4 metrowe drzewka. Rada Miasta podjęła konieczną decyzję na podstawie ekspertyzy drzewostanu, po zasięgnięciu opinii Regionalnej Dyrekcji ...
[zdjęcie aktualności]
4 marca 2019
Częstochowa została wysoko oceniona w niezależnym raporcie z monitoringu dostępności usług samorządowych dla osób z niepełnosprawnościami. - To jedno z najlepszych miast, jakie badaliśmy – mówiła Anna Nawrot ze Stowarzyszenia Bona Fides, przekazując raport z monitoringu prezydentowi ...
 • Dzielnicowi na prelekcji u przedszkolaków

  W zeszły piątek dzielnicowi z komisariatu II w Częstochowie odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Częstochowie. Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie najmłodszych w domu i na drodze. Nauczyciele zostali zapoznani z ideą kampanii "Bezpieczne Hasło Rodzinne".

 • Poszukiwany listami gończymi wpadł podczas kontroli drogowej

  W ubiegłą środę policjanci częstochowskiego ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Ponadto jak się okazało, 49-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi. Mężczyznę zatrzymano, a następnie osadzono w areszcie.

 • Powiat Częstochowski czeka na nowe logo!

  Od początku 2019 r. do 04 marca br. takich pożarów było już ponad 150.

  W większości przypadków są to pożary wywołane celowo – przez bezmyślność ludzką. Pomimo corocznych próśb i apeli wciąż kultywowana jest bardzo niebezpieczna tradycja wypalania suchych traw i pozostałości roślinnych.

  Jest też już, niestety, pierwsza ofiara śmiertelna. W piątek 1 marca br. w Zrębicach gmina Olsztyn strażacy zostali wezwani do palących się traw. W pogorzelisku znaleziono ciało kobiety.

  Prosimy i apelujemy o rozsądek!

  Należy pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. Osoby, które wbrew logice decydują się na wypalanie traw, przekonane są, że w pełni kontrolują sytuację i w razie potrzeby, w porę zareagują. Niestety mylą się i czasami kończy się to tragedią. W przypadku gwałtownej zmiany kierunku wiatru, taki pożar bardzo często wymyka się spod kontroli i przenosi na pobliskie lasy oraz zabudowania.

  Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia, a czasami nawet to, co najcenniejsze – życie.

  Możesz potrzebować większego ruchu na stronie. Jeśli prowadzisz działalność online, ruch jest główną siłą napędową. Umożliwia realizację modelu biznesowego i opłacenie rachunków. Możesz wybrać profesjonalną agencję SEO, która wdroży odpowiednią strategię. Przyciągnie nowych użytkowników do Twojej witryny i utrzyma obecnych klientów.

  Jak wygląda oferta agencji SEO?

  Wielu właścicieli firm zastanawia się, czym zajmują się agencje SEO. Jest to świetne pytanie. Klienci chcą wiedzieć, za co dokładnie płacą. Oferta agencji może się różnić. Do podstawowych usług możemy zaliczyć:

  • wyznaczenie strategii i kierunku SEO,
  • wdrażanie usług SEO dostosowanych do potrzeb klienta,
  • audyty SEO,
  • pomoc firmom w ustaleniu, jaki budżet należy przeznaczyć na tego typu usługi,
  • informowanie klientów o nowinkach w świecie SEO.

  Nie wybieraj agencji, która zbyt tanio wycenia swoje usługi. Bądź ostrożny przy wybieraniu oferty. Cena usług może być atrakcyjna, ale przesadnie niskie ceny powinny Ci się wydać podejrzane. Jeśli jeszcze nie wiesz, którą agencję wybrać, ranking firm może się okazać niezwykle przydatny. Współpracuje z klientami z różnych miast, takich jak Kraków, Poznań, Warszawa czy Wrocław.

  Jak działania agencji do pozycjonowania stron w Krakowie przyciągną ruch do Twojej witryny?

  Audyty SEO i słowa kluczowe

  Najlepszym sposobem na generowanie ruchu jest SEO. Wyszukiwarka Google jest cennym źródłem pozyskiwania nowych klientów. Profesjonalna agencja wybierze właściwą strategię i przeprowadzi audyty SEO Twojej witryny. Odkryje aktualne możliwości i problemy. Zaproponuje nowe wyzwania i skuteczne możliwości zwiększające zyski.

  Najlepszym sposobem na zwiększenie ruchu organicznego jest zwiększenie liczby podstron w Twojej witrynie. Powinny zawierać ważne słowa kluczowe. Agencja sprawdzi, gdzie można dodać nowe podstrony kategorii, nowe wpisy na blogu lub nowe atrakcyjne treści, takie jak efekty wizualne czy quizy.

  Optymalizacja stron

  Agencja, które słowa kluczowe poprawią pozycję klienta wobec konkurencji. Optymalizacja stron jest niezwykle ważna. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest podstawą każdej skutecznej strategii. Kieruje do witryny osoby, które dokładnie wiedzą, czego chcą i są gotowi do podjęcia działań. Firmy mogą łatwiej dotrzeć do potencjalnych klientów na całym świecie.

  Skuteczne strategie SEO

  Przede wszystkim agencje zajmują się ustalaniem odpowiedniej strategii. Pozycjonowanie stron Kraków powinno być dostosowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Powinno uwzględniać branżę, w której pracuje klient. Agencja SEO może:

  • Ustalić, kim są konkurenci klienta i dlaczego są od niego lepsi?
  • Sprawdzić linki przychodzące, aby poprawić ruch organiczny i zwiększyć przychody.
  • Zweryfikować, co trzeba zmienić na stronie, aby była bardziej przyjazna SEO?
  • Zoptymalizować nowe i obecne treści, aby generować więcej ruchu organicznego.

  Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej. W zależności od konkretnych potrzeb mogą pomóc w implentacjach technicznych, strategii treści, współpracy z zespołami w celu wdrożenia lub zatwierdzenia budżetu i wielu innych zadaniach.

  Profesjonalne usługi SEO

  Niektóre agencje mogą oferować usługi wdrożeniowe, takie jak:

  • content marketing,
  • link building,
  • lokalne SEO.

  W tym przypadku agencja zajmuje się tworzeniem treści i ich reklamą. Jedną z podstawowych usług jest tutaj linkowanie. Pomaga w pozycjonowaniu, optymalizacji i promocji firmy.

  Takie usługi mogą być czasochłonne dla klienta. Będzie odpowiedzialny za:

  • zatwierdzanie treści do publikacji w Internecie,
  • zatwierdzanie linków kierujących do witryny,
  • logowanie do takich miejsc jak Google Moja Firma,
  • utworzenie nowego obszaru w Twojej witrynie, aby publikować nowe treści,
  • podanie agencji danych do logowania na swoją witrynę.

  Współpraca klienta z agencją jest tutaj niezwykle ważna.

  Audyty SEO

  Niektóre agencje również takie usługi. Audyty SEO pomagają zrozumieć, które elementy na stronie są w porządku, a które trzeba koniecznie poprawić. Profesjonalne audyty powinny być przeprowadzane regularnie, aby zidentyfikować nowe problemy. Pomogą w tworzeniu nowych sekcji witryny lub wprowadzeniu zmian w celu lepszej optymalizacji stron internetowych. Są niezwykle ważne zarówno dla małych, jak i dużych firm. Specjaliści twierdzą, że powinny być przeprowadzane co najmniej co 6 miesięcy. Zleć je profesjonalnej agencji.

  [zdjęcie aktualności]
  28 lutego 2019
  W Muzeum Częstochowskim 27 lutego otwarta została wystawa „Irena Szewińska. Wielka Dama Polskiego Sportu na fotografiach Janusza Szewińskiego”. Na wystawie można obejrzeć zdjęcia dokumentujące zarówno początki sportowej kariery najwybitniejszej polskiej lekkoatletki, jak i jej ...
  [zdjęcie aktualności]
  1 marca 2019
  Dziś, zgodnie z ustawą Sejmu RP, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Częstochowie zostanie uczczony m.in. Pochodem Pamięci i Wdzięczności oraz biegiem Tropem Wilczym.
  [zdjęcie aktualności]
  1 marca 2019
  Podczas ostatniej sesji częstochowscy radni podjęli uchwałę, w której zwracają się z apelem do Premiera oraz Ministra Edukacji Narodowej o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej. Umożliwi to samorządowi realizację powierzonych mu zadań oświatowych, na które obecnie strona ...
  [zdjęcie aktualności]
  1 marca 2019
  Rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klas I szkół podstawowych, zamieszkałych w obwodzie danej szkoły. Można również zgłaszać uczniów spoza obwodu, jeśli dana szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.
  [zdjęcie aktualności]
  28 lutego 2019
  W Częstochowie zainaugurowano nową kampanię, służącą poprawie bezpieczeństwa dzieci i przeciwdziałaniu przemocy wobec nich.
  [zdjęcie aktualności]
  28 lutego 2019
  33 wystawców prezentowało swoje oferty podczas Akademickich Targów Pracy na Politechnice Częstochowskiej, które odbyły się 27 lutego w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.
  [zdjęcie aktualności]
  28 lutego 2019
  Miejska Galeria Sztuki zorganizuje serię wystaw oraz warsztatów artystycznych na terenie największego częstochowskiego centrum handlowego. Start przedsięwzięcia już 3 marca o godz. 12.00. Wstęp wolny.
  [zdjęcie aktualności]
  28 lutego 2019
  W 2018 roku częstochowska Straż Miejska interweniowała ponad 40 tys. razy. Najczęściej na wniosek mieszkanek i mieszkańców.