[zdjęcie aktualności]
21 grudnia 2018
Z trzech nowych projektów uczelni, wspieranych przez miasto, skorzystają osoby dorosłe kształcące się i zawodowo czynne, słuchaczki i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także wchodząca w dorosłe życie młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Będzie można poprawić ...
 • Poszukujemy właścicieli przedmiotów mogących pochodzić z czynów zabronionych

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie poszukują właścicieli przedmiotów mogących pochodzić z przestępstw lub wykroczeń, które nie zostały zgłoszone organom ścigania. Rzeczy te zostały zabezpieczone w toku przeszukania we wcześniej prowadzonej sprawie.

 • By świąteczne zakupy były bezpieczne

  Jak co roku Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przedświątecznych zakupów. Złodzieje kieszonkowi często wykorzystują tłok panujący w sklepach oraz roztargnienie i pośpiech, które towarzyszą przygotowaniom do świąt.

 • Wspólnie zadbajmy o bezpieczne święta

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały Święta Bożego Narodzenia dla tysięcy policjantów, którzy jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Wszystkim wyjeżdżającym na święta przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania: pamiętajmy, aby zakręcić kurki z gazem i wodą oraz dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków potencjalnym złodziejom.

 • Wyłudzała datki na rzekomo chorą córkę

  Policjanci z Blachowni zatrzymali 44-latkę podejrzaną o oszustwa. Jak ustalili śledczy, kobieta chodziła od mieszkania do mieszkania z dokumentacją informującą o rzekomej chorobie jej córki. W ten sposób zatrzymana wyłudziła pieniądze od dwóch osób, a od trzeciej usiłowała wyłudzić, jednak ostatecznie pokrzywdzona nie przekazała jej żadnych pieniędzy. Prokurator zastosował wobec zatrzymanej dozór.

 • Portrety pamięciowe do sprawy ataków na kobiety w Częstochowie

  Policjanci z Częstochowy publikują portrety pamięciowe do sprawy dwóch ataków na młode kobiety. Śledczy poszukują mężczyzny, który napadł na pokrzywdzoną w dzielnicy Parkitka. Na szczęście został spłoszony. Do podobnego zdarzenia doszło w dzielnicy Gnaszyn. Niewykluczone, że w obu przypadkach to ten sam mężczyzna. Osoby, które rozpoznają mężczyzn z portretów prosimy o niezwłoczny kontakt z policją!

 • IX Konkurs Fotograficzny „Piękno Ziemi Częstochowskiej” pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli został ogłoszony we wrześniu bieżącego roku. Hasłem przewodnim były słowa francuskiego reżysera Roberta Bressona: „ Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył ”.
  [zdjęcie aktualności]
  20 grudnia 2018
  W ubiegłym roku szkolnym uczniowie (a dziś absolwenci) Technicznych Zakładów Naukowych święcili triumfy podczas międzynarodowych konkursów dla młodych wynalazców. 20 grudnia, podczas sesji Rady Miasta, odebrali gratulacje od władz Częstochowy.
  [zdjęcie aktualności]
  20 grudnia 2018
  Jolanta Urbańska została nową wiceprzewodniczącą Rady Miasta Częstochowy. Zastąpiła na tym stanowisku Przemysława Wronę, który zrezygnował z mandatu radnego.
  [zdjęcie aktualności]
  20 grudnia 2018
  Wydatki Miasta Częstochowy mają wynieść blisko 1,3 mld zł, dochody będą o niecałe 21 mln zł niższe. Ostateczny kształt budżetu, który został przegłosowany na czwartkowej sesji Rady Miasta, jest wynikiem uzgodnień i wniosków zgłaszanych przez przedstawicieli koalicji, mającej ...
 • Rozpoznajesz tego mężczyznę? Powiadom policję!

  Policjanci z Częstochowy poszukują mężczyzny, który w dzielnicy Parkitka napadł na młodą kobietę. Sprawca próbował doprowadzić pokrzywdzoną do innej czynności seksualnej. Na szczęście został spłoszony. Do podobnego zdarzenia doszło w dzielnicy Gnaszyn. Niewykluczone, że w obu przypadkach to ten sam mężczyzna. Osoby, posiadające istotne dla sprawy informacje lub które rozpoznają mężczyznę z nagrania z monitoringu prosimy o zgłaszanie się na policję.

 • Podziękowania Komendanta Głównego Policji dla funkcjonariuszy zabezpieczających COP24

  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękuje policjantom i pracownikom cywilnym Policji za udział w zabezpieczeniu konferencji klimatycznej COP24. Szef polskich policjantów wyraził wdzięczność także wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji z całego kraju, którzy w tym wymagającym okresie z zaangażowaniem realizowali służbowe obowiązki, gdy ich koleżanki oraz koledzy zostali delegowani do pełnienia służby w Katowicach oraz Krakowie.

 • W ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych odbudowano kolejne drogi powiatowe na terenie Gminy Lelów

  Strażacy i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie wzorem ubiegłego roku przyłączyli się do tegorocznej akcji „Szlachetna paczka”. Zebrali środki finansowe zakupili niezbędne rzeczy dla wybranej rodziny z powiatu częstochowskiego, będącej w trudnej sytuacji życiowej. W dniu 10 grudnia br. zapakowane podarki zostały przekazane przez strażaków potrzebującej rodzinie.

  O funkcjonowaniu parabanków wiele osób ma mylne przekonanie. Co prawda łatwiej jest w firmie pożyczkowej dostać pożyczkę krótkoterminową niż w banku kredyt gotówkowy, ale nie oznacza to, że klient nie jest sprawdzany przed udzieleniem decyzji o wydaniu pożyczki. Sporo osób wątpi czy pożyczki są w ogóle bezpieczne i obawia się wysokich kosztów. Ale tak naprawdę pożyczki mogą być udzielane nawet za darmo, a w przypadku kredytów bankowych nie jest to możliwe. O czym jeszcze warto wiedzieć?

  Czy trzeba mieć stałe dochody?

  Jednym z mitów o pożyczkach pozabankowych jest kwestia dochodów. Z jednej strony wiele osób mówi, że dostało pożyczkę przy niskich dochodach co oczywiście jest możliwe, ale sporo też twierdzi, że podało cokolwiek i pożyczkę też ma. Trzeba zauważyć, że banki liczą zdolność kredytową inaczej niż parabanki. W bankach można spotkać się z tym, że nawet jeśli sami podajemy koszty życia to w systemie bankowym pojawi się zawyżona kwota, nawet około 800 złotych na jedną osobę w gospodarstwie domowym w ujęciu miesięcznym. W parabankach natomiast podane samodzielnie informacje są akceptowana, a więc podając realne koszty życia, które mogą być różne można uzyskać czasem nawet przy niskich dochodach wysoką zdolność kredytową.

  Jednak wypełniając oświadczenie nie wolno o dochodach kłamać. Trzeba podać ich kwotę zgodną ze stanem faktycznym, ale jeśli uzyskujemy je z różnych źródeł czasem trzeba będzie je zsumować, a czasem podać każdy osobno. Parabanki nie patrzą tak restrykcyjnie, ale jednak oczekują, że osoba pożyczająca ten dochód ma i jest on w miarę regularny, a na pewno wystarczy na spłacę pożyczki.

  Zobacz, co jest charakterystyczne dla dzisiejszych pożyczek krótkoterminowych. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://imperiumbiznesu.pl/pozyczki-w-dobie-naszych-czasow/ - pożyczki w dobie naszych czasów.

  Jak parabanki weryfikują dochody?

  Przy małych kwotach pożyczek wystarczy złożyć samodzielnie oświadczenie. W ramach wypełniania wniosku o pożyczkę podaje się dane finansowe. Zarówno wydatki jak i dochody, na bazie których liczy się zdolność kredytową. Powstaje jednak pytanie czy firmy pożyczkowe to sprawdzają? Otóż trzeba mieć świadomość, że jeśli podamy w oświadczeniu dane nieprawdziwe to będziemy posądzeni o próbę lub o wyłudzenie pożyczki, a to jest karalne przed sądem. Zatem nie warto oszukiwać.

  Jednak w wypadku większych kwot pożyczek może być potrzebne przesłanie jeszcze e-mailem do biura parabanku dowodu osiąganych dochodów na przykład skanu odcinka renty, emerytury, wyciąg z konta, na które wpływają alimenty czy stypendium albo też po prostu umowy o pracę czy zlecenie. Dopiero po potwierdzeniu dochodów firma pożyczkowa wyda decyzję czy taką większą pożyczkę przyznać i czy klienta zwyczajnie stać na jej spłatę.

  Informacje dodatkowe

  Czym charakteryzują się pożyczki z komornikiem? Jak wyglądają oferty? Wejdź na stronę https://centrumpozyczek24h.pl/pozyczki-z-komornikiem i dowiedz się więcej.

  parabanki wymagają stałych dochodów

  zestaw słuchawkowy dla firm

  Każdy właściciel firmy pragnie rozwijać swój biznes i osiągać postawione przed sobą cele, a pomóc w tym mogą nowe technologie. Należą do nich bez wątpienia profesjonalne zestawy słuchawkowe, które szczególnie przydają się w firmach, gdzie prowadzone są częste i intensywne rozmowy – z klientami lub partnerami biznesowymi. Przykładem takiego rozwiązania, rodem z XXI wieku jest model Jabra Evolve 30, który posiada wiele funkcji i znacznie ułatwia codzienną pracę. Dlaczego warto zainwestować w zestaw słuchawkowy? Sprawdźmy!

  Zestaw słuchawkowy – w jakich firmach jest niezbędny?

  Zestawy słuchawkowe to akcesoria przydatne szczególnie w firmach call center, obsługujących klientów, a także świadczących usługi – np. te internetowe. Jednak praktyka pokazuje, że znajdują one dużo szersze zastosowanie – również tam, gdzie pracuje wiele osób i niezbędna jest komunikacja wewnętrzna. Wtedy sprawdzą się nie tylko telefony VOIP, ale również ich bardzo ważne akcesorium, czyli właśnie zestawy słuchawkowe. Dają one możliwość łatwego porozumiewania się wewnątrz i na zewnątrz firmy, a przy tym umożliwiają wykonywanie codziennych czynności – np. obsługę komputera w czasie rozmowy. Idealne do wszelkiego rodzaju instytucji.

  Co jednak najciekawsze, zestawy słuchawkowe, takie jak Jabra Evolve 30, o których poczytasz na stronie https://itencio.com/pl/jabra-evolve-30-ii-ms-duo-usb.html, mogą być stosowane również do użytku prywatnego – nie tylko rozmów w domu, samochodzie czy komunikacji miejskiej, ale nawet słuchania muzyki. Dzięki uniwersalności zastosowania oraz zastosowaniu w ich produkcji nowoczesnych technologii, słuchawki tego rodzaju są coraz popularniejsze wśród użytkowników.

  Dlaczego warto postawić na profesjonalny zestaw słuchawkowy?

  • W celu zwiększenia produktywności

  Zwiększenie jakości i efektywności codziennych działań jest możliwe dzięki bardzo prostej konfiguracji urządzenia, ponieważ posiada ono funkcję plug-and-play i współpracuje z każdym typem komputerów oraz telefonów, a także dzięki prostej obsłudze. Wystarczy założyć słuchawki i korzystać z nich w czasie rozmowy, a w tym czasie obsługiwać komputer czy też odnajdywać potrzebne dokumenty. Zestawy słuchawkowe nowej generacji są niezwykle przydatne w pracy, ponieważ posiadają bardzo wiele różnorodnych funkcji – również odbierania czy kończenia połączeń bezpośrednio za pomocą przycisku, znajdującego się na kablu.

  • Dla większej wygody pracy

  To niewątpliwie największa zaleta tego rodzaju rozwiązań, szczególnie w przypadku słuchawek bezprzewodowych (słuchawki bluetooth), ale i tych, posiadających kabel. Lekka i solidna konstrukcja idealnie dopasowuje się do kształtu i wielkości głowy, umożliwiając prowadzenie bezproblemowych rozmów z klientami przez cały dzień.

  • Dla łatwego zarządzania połączeniami

  Jak już wspomnieliśmy – nowoczesne zestawy słuchawkowe, takie jak Jabra Evolve 30 posiadają przyciski na kablach, które pozwalają też na zarządzanie głośnością rozmowy. Dzięki temu nie musisz do tego celu korzystać z komputera czy telefonu, a cały proces zarządzania połączeniami przebiega dużo łatwiej.

  • Ze względu na łatwą konfigurację

  Zaopatrując się w zestaw słuchawkowy dla swojej firmy, wystarczy, że podłączysz go do urządzenia, a to samodzielnie wykryje słuchawki i da Ci możliwość natychmiastowego korzystania z nich. Nie potrzeba jakichkolwiek sterowników czy specjalnych panelów, za pomocą których następowałaby instalacja lub konfiguracja.

  • Dla najwyższej jakości dźwięku

  To korzyść wymieniana jako ostatnia, ale oczywiście nie najmniej ważna – nowoczesne zestawy słuchawkowe posiadają specjalne funkcje redukowania szumów, dzięki czemu zminimalizowane zostają hałasy z zewnątrz, a Ty możesz skupić się na rozmowie. Co więcej – dźwięk, jaki słyszysz jest w HD, a więc możesz liczyć na jego najwyższą jakość. Znacznie ułatwia to rozmowy i realizowanie celów związanych z codzienną pracą. Jest to również korzyść w trakcie codziennego korzystania ze słuchawek w celach prywatnych – pozwalają one np. słuchać muzyki w dobrej jakości.

  [zdjęcie aktualności]
  19 grudnia 2018
  28 grudnia, dla wszystkich wybierających się do Hali Sportowej Częstochowa na Świąteczne granie z Kubą, zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe, kursujące z różnych rejonów miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  19 grudnia 2018
  W Ratuszu Miejskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Częstochowy ,,Laur Pomocy Społecznej” i ,,Mecenas Pomocy Społecznej”. Podczas spotkania wręczono również certyfikaty ,,Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością" i „Miejsce przyjazne rodzinom z ...
  [zdjęcie aktualności]
  19 grudnia 2018
  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 5 przeszedł rewitalizację. W budynku wykonano gruntowne prace remontowe umożliwiające montaż nowej windy.
 • Akt oskarżenia w sprawie usiłowania kradzieży z włamaniem bankomatu

  Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ w Częstochowie skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom. Dotyczy on usiłowania włamania i kradzieży bankomatu. Na oskarżonych ciążą też zarzuty zniszczenia drzwi sklepu oraz zaboru samochodu w celu jego krótkotrwałego użycia.

 • Świąteczne życzenia od kierownictwa częstochowskiej Policji

  Życzenia dla policjantów, policjantek i pracowników Policji od Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Atłasika wraz z zastępcami podinsp. Dariuszem Kiedrzynem i mł. insp. Mariuszem Strzeleckim.