Rodzaje altan ogrodowych

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup gotowej altany z drewna, i takie też najczęściej widzi się w przydomowych ogrodach. Warto jednak wiedzieć, że bardziej wymagający mogą pokusić się o wzniesienie altany murowanej czy z metalu. Trzeba jednak pamiętać, że w razie zmiany decyzji co do obecności altany w ogrodzie lub chęci wymiany posiadanej konstrukcji na nowszy model łatwiej jest pozbyć się drewnianej altany ogrodowej, niż wyburzyć altanę murowaną.

Kolejnym ważnym kryterium jest kształt altany. W pierwszej kolejności dokonaj dokładnych pomiarów swojego ogrodu by dowiedzieć się, jak dużą ilością miejsca dysponujesz. W mniejszych ogrodach najlepiej sprawdzą się altany wzniesione na planie koła, prostokąta lub kwadratu. Jeśli Twój ogród jest na tyle duży, że altana o większych gabarytach go nie przytłoczy, to możesz rozważyć zamówienie altany sześciokątnej, ośmiokątnej lub wybudowanej na planie trapezu. Wszystkie altany tego typu znajdziesz na https://alt-drew-cosmo.pl.

Istotnym czynnikiem określającym typ altan jest ich konstrukcja. Do wyboru są altany otwarte, idealnie sprawdzające się w mniejszych ogrodach. Jeśli jednak miejsca masz aż nadto, a przy tym chcesz uzyskać wysoką ochronę przed deszczem, słońcem i wiatrem, to dobrym rozwiązaniem będzie altana częściowo zamknięta lub całkowicie zamknięta. Altany zamknięte jednak ograniczają dostęp świeżego powietrza i warto mieć to na uwadze. Duży wybór altan drewnianych znajdziesz tutaj: https://alt-drew-cosmo.pl/ogrod/altany-ogrodowe/.

Jakie funkcje ma altanka ogrodowa?

Altana to konstrukcja umożliwiająca wypoczynek na świeżym powietrzu. Może pełnić rolę jadalni i miejsca zabaw dla dzieci. Ładnie przyozdobiona stanie się elementem dekoracyjnym ogrodu, a przy tym uprzyjemni rekreację. Warto więc na etapie wyboru altany zastanowić się, w jaki sposób chcemy ją przystroić. Dzięki temu od razu zyskamy choćby miejsce w postaci wbudowanych pergoli do posadzenia kwiatów pnących, a nie trzeba będzie na późniejszym etapie modyfikować zamówienia. Podstawowa funkcja altanki to też schronienie przed dającym się we znaki słońcem i deszczem w niepogodę. W żadnym jednak wypadku altana ogrodowa nie jest miejscem do spania czy tymczasowego mieszkania podczas wyjazdu na działkę. W takiej roli lepiej sprawdzają się domki letniskowe (szukaj ich tutaj: https://alt-drew-cosmo.pl/ogrod/domki-letniskowe/).

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.