Policjanci z Częstochowy czuwali nad bezpieczeństwem jubileuszowego zlotu Pająk

W Częstochowie odbył się niezwykły zlot harcerski, który nie tylko świętował pół wieku istnienia bazy “Pająk”, ale także pokazał, jak ważna jest współpraca młodzieży z lokalnymi służbami. Zobacz, jak policjanci i harcerze wspólnie zadbali o bezpieczeństwo i dobrą zabawę na łonie natury!
- Wyjątkowy jubileusz harcerskiej bazy “Pająk” w Częstochowie
- Policjanci z Częstochowy zabezpieczali bieg harcerski i prowadzili prelekcje
- Współpraca ZHP i Policji buduje bezpieczne środowisko dla młodzieży w Częstochowie
Wyjątkowy jubileusz harcerskiej bazy “Pająk” w Częstochowie
W miniony weekend teren ośrodka harcerskiego “Pająk” tętnił życiem za sprawą wyjątkowego wydarzenia – zlotu z okazji 50-lecia tej znanej w regionie bazy Związku Harcerstwa Polskiego. Przybyli tam harcerze oraz instruktorzy z różnych zakątków województwa, by wspólnie świętować i integrować się w duchu przygody i tradycji.
To nie był zwykły zlot – organizatorzy postawili na bezpieczeństwo uczestników, które było priorytetem przez cały czas trwania imprezy. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie aktywnie wspierali przebieg wydarzenia, dbając o spokój i porządek zarówno na terenie ośrodka, jak i podczas dynamicznych aktywności na świeżym powietrzu.
Policjanci z Częstochowy zabezpieczali bieg harcerski i prowadzili prelekcje
Kluczowym momentem zlotu był bieg harcerski rozgrywany w malowniczych lasach otaczających bazę “Pająk”. Asp. Kamil Sowiński oraz asp. Karol Chereźniak z Wydziału Prewencji KMP czuwali nad bezpieczeństwem uczestników na trasie, a ich obecność pozwoliła uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Funkcjonariusze nie ograniczyli się jednak wyłącznie do roli strażników porządku. Wspólnie z instruktorami przeprowadzili serię edukacyjnych spotkań dla młodzieży, poruszając tematy istotne dla każdego nastolatka – od zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, przez odpowiedzialność prawną nieletnich, aż po praktyczne wskazówki dotyczące unikania zagrożeń dnia codziennego.
Dodatkowo podczas imprezy odbyły się konkursy wiedzy o bezpieczeństwie oraz zasadach fair play, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozwoliły harcerzom wykazać się zdobytą wiedzą.
Współpraca ZHP i Policji buduje bezpieczne środowisko dla młodzieży w Częstochowie
Zarówno przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, jak i organizatorzy zlotu podkreślają doskonałą współpracę między częstochowskim Hufcem ZHP a lokalnymi służbami mundurowymi. Regularne działania profilaktyczne oraz wspólne zabezpieczenia wydarzeń plenerowych tworzą fundament wzajemnego zaufania i sprzyjają rozwojowi świadomości społecznej wśród młodych ludzi.
Zlot jubileuszowy bazy “Pająk” to przykład tego, jak dzięki zaangażowaniu różnych instytucji można stworzyć przestrzeń nie tylko do zabawy i nauki, ale przede wszystkim do bezpiecznego rozwoju młodzieży. To wydarzenie pozostawiło uczestnikom wiele pozytywnych wspomnień oraz umocniło więzi między harcerzami a służbami miejskimi.
Na podstawie: Policja w Częstochowie
Autor: krystian