Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Dzięki współpracy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ze Starostwem Powiatowym powstały akcje profilaktyczno-edukacyjne: „Nienawiści mówię NIE!” i „Błyszczę przykładem”. Kampanie skierowane są na poprawę bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu częstochowskiego.

W ubiegły piątek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Częstochowie Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Atłasik wspólnie ze Starostą Powiatowym Krzysztofem Smelą zainaugurował dwie kampanie profilaktyczno-edukacyjne, które skierowane są do uczniów szkół z terenu powiatu częstochowskiego. Kampania „Nienawiści mówię NIE!” skierowana jest do młodzieży ze szkół średnich, która korzystając z zasobów internetowych może spotkać się z mową nienawiści. Policjanci przeprowadzą w szkołach średnich prelekcje, wyjaśniając słuchaczom czym jest hejt, jak reagować na nienawistne wpisy w Internecie i co grozi nastolatkom propagującym naganne zachowania w sieci. W ramach rozpoczętej akcji zachęcany do udziału w konkursie na wymyślenie i opracowanie logo kampanii (szczegóły w regulaminie).
„Błyszczę przykładem” to natomiast akcja skierowana głównie dla uczniów szkół podstawowych. Działania policjantów z prewencji będą polegały na licznych spotkaniach z dziećmi w murach powiatowych szkół podstawowych. Podczas prelekcji uczniowie poznają podstawowe zasady jakimi muszą się kierować, by uniknąć zagrożenia zarówno na drodze, jak i w kontaktach z obcymi czy podczas przebywania poza domem. Profilaktycy omówią również założenia akcji wojewódzkiej „Mamo, Tato, tutaj jestem!” oraz działań „GADKI z psem”. Każde spotkanie zakończy rozdawanie opasek odblaskowych, by poprawić widoczność najmłodszych uczestników ruchu na drodze i przypomnieć jak ważna jest przezorność i rozsądek. Oprócz udziału Starostywa Powiatowego w Częstochowie, do akcji przyłączyła się również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  • 3 mężczyzn siedzi przy stole i prowadzą inaugurację kampanii
  • dwóch policjantów w mundurach i kobieta w pomarańczowym sweterku siedzą przy stole podczas inauguracji kampanii
  • Trzech mężczyzn pozuje do zdjęcia. Dwóch z  nich przekazuje sobie czerwoną teczkę

Pliki do pobrania

  • Regulamin konkursu „Nienawiści mówię NIE!”
    97.22 KB