Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z Komisariatu 6 Policji w Częstochowie w niedzielę (19 września) zatrzymali 22-latka, który posiadał przy sobie znaczne ilości metamfetaminy. Narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 10 tysięcy złotych zostały zabezpieczone przez kryminalnych, a mieszkaniec Częstochowy trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Każdego dnia w ich ręce wpadają osoby posiadające środki odurzające. Tym razem wynikiem pracy kryminalnych z „szóstki” było zatrzymanie 22-letniego mężczyzny. Z uzyskanych przez mundurowych informacji wynikało, że młody mieszkaniec Częstochowy może posiadać przy sobie narkotyki. Gdy policjanci zauważyli 22-latka na jednej z ulic, podjęli czynności mające na celu zweryfikowanie tej informacji. Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się nerwowo i był pobudzony. Po chwili okazało się, że przyczyną tego zachowania była znaczna ilość białego proszku w plecaku. Mieszkaniec miasta posiadał przy sobie ponad 750 działek dilerskich metamfetaminy i kilka działek ekstazy.

W częstochowskiej prokuraturze usłyszał już zarzuty. Za podsiadanie znacznej ilości narkotyków może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o zastosowaniu względem 22-letniego mężczyzny 3-miesięcznego aresztu.