Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Szczegółowy repertuar miejskie kino studyjne ma ogłosić na początku przyszłego tygodnia. Trwają ostatnie ustalenia z dystrybutorami. Możemy liczyć m.in. na oskarowe filmy ,,Nomadland", ,,Ojciec", ,,Co w duszy gra", ,,Sound of Metal" czy polskiego kandydata do Oscara – ,,Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej.

Ekipa OKF będzie mogła otworzyć swoją salę kinową już w przyszły piątek, 21 maja i przyznaje, że czekała od dawna na taką decyzję – bo pusta sala to przygnębiający widok…   

W telefonach do kina ,,Iluzja” w ciągu ostatnich dni – oprócz nadziei na jego rychłe otwarcie – pojawiały się też m.in. pytania o rezerwacje biletów na produkcje oskarowe.  OKF spełnia zatem oczekiwania swojej wiernej publiczności i postara się zmieścić w swoim repertuarze przede wszystkim filmy nagrodzone tą najsłynniejszą statuetką filmową na świecie – choć przy jednej sali to trudne zadanie.   

Możemy więc spodziewać się laureata trzech Oskarów – filmu Nomadland,  którego reżyserka  Chloe Zhao jest drugą kobietą w historii nagrodzoną tą statuetką za reżyserię (że dopiero drugą – w to, nota bene, aż nie chce się uwierzyć…) Wartą Oskara okazała się także rola Frances McDormand w tym obrazie.  

Laureatem dwóch Oskarów jest film Ojciec –  refleksja nad kruchością życia, pokazująca relacje między ojcem i córką. W głównych rolach zobaczymy  duet –  Anthony Hopkinsa, wcielającego się w ojca z chorobą Alzheimera oraz grającą jego córkę Olivię Colman, nagrodzoną przed dwoma laty Oscarem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w Faworycie.

W repertuarze ma znaleźć się też miejsce dla Minari   –  z oscarową rolą Youn Yuh-jung – czyli opowieści o koreańskiej rodzinie imigrantów chcącej spełnić swój „amerykański sen”, a zarazem o odkrywaniu i budowaniu rodzinnych więzi oraz o zapuszczaniu nowych korzeni.

OKF przypomni też Na Rauszu z Madsem Mikkelsenem. Kino już miało okazję prezentować ten film na pokazach przedpremierowych w lutym; cieszył się wtedy dużym zainteresowaniem.  Film dostał Oscara jako najlepszy film międzynarodowy, wcześniej zdobywając cztery najważniejsze laury Europejskich Nagród Filmowych.

Ponadto OKF ma w planach seanse wzruszającego Sound of Metal oraz animacji Co W Duszy Gra – obu oskarowych.  Do tego zestawu dokłada m.in. najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej Śniegu Już Nigdy Nie Będzie – a więc polskiego kandydata do Oskara, który nominacji niestety nie zdobył.  

Publiczność w sali OKF będzie mogła zająć 50 procent miejsc. Inne istotne warunki wznowienia działalności to bezwzględne przestrzeganie reżimu sanitarnego – obowiązek noszenia maseczek przez publiczność i pracowników, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz zakaz konsumpcji, który obowiązuje w OKF od zawsze – jak przystało na kino studyjne.

Od zeszłego roku pod adresem http://mojeekino.pl OKF działa także wirtualnie. Czeka tam kilkadziesiąt interesujących filmów studyjnych – ich katalog jest ciągle poszerzany. Chcąc wesprzeć częstochowskie kino, wystarczy przed zakupem seansu wybrać i kliknąć w kafelek z logotypem OKF.

Aktualne szczegóły na stronie http://okf.czest.pl/


na podstawie informacji OKF ,,Iluzja”