Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

2021 rok jest ogłoszony Rokiem Lema. Filia nr 7 Biblioteki Publicznej zaprasza uczennice i uczniów klas IV-VII szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. Ich zadaniem będzie stworzenie własnego robota z surowców wtórnych.
 
2021 rok jest ogłoszony Rokiem Lema, dlatego Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego wspólnie z Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater świętują ten jubileusz w ramach akcji „Jeszcze Więcej Lema”. 
 
Miłośnicy pisarza od stycznia czytają jego wybrane książki i omawiają je w ramach regularnych spotkań, w każdy ostatni czwartek miesiąca na platformie ZOOM. 
 
W związku z majową lekturą, którą są „Bajki robotów”, Filia nr 7 Biblioteki Publicznej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VII), których zadaniem będzie… stworzenie własnego robota z surowców wtórnych – zgodnie z zasadą „zero waste” dajcie drugie życie kartonowym pudełkom, plastikowym butelkom czy puszkom po napojach. Oklejcie je, pomalujcie, nadajcie indywidualny charakter waszemu robotowi! 
 
Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni m.in. nowym wydaniem „Bajek robotów” z ilustracjami Przemysława Dębowskiego (edycja kolekcjonerska na Rok Lema). 
 
Więcej szczegółów w regulaminie konkursu dostępnym na stronie Biblioteki Publicznej  
 
Z wykorzystaniem informacji z Biblioteki Publicznej

fot. udostępnione przez Wojciecha Zemka (Wikimedia, CC BY-SA 3.0)