Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Dwie wiaty stylizowane na bramki piłkarskie stoją już na przystankach: autobusowym i tramwajowym przy stadionie Rakowa Częstochowa. To element akcentujący 100-lecie klubu w sezonie, w którym drużyna Rakowa walczy o Puchar Polski
i wicemistrzostwo kraju.

Oryginalne wiaty przystankowe w kształcie piłkarskich bramek i ławek rezerwowych w barwach częstochowskiego klubu, podświetlane po zmierzchu światłem LED, zostały zamontowane - w miejsce klasycznych wiat - staraniem Miejskiego Zarządu Dróg. Pierwsza – przy pętli tramwajowej pojawiła się w końcu marca, druga stanęła pod koniec kwietnia. Obie wiaty z instalacją i podłączeniem do mediów kosztowały łącznie ponad 40 tys. zł. Poprzednie, standardowe wiaty zostały przeniesione na przystanki w innych częściach miasta, gdzie wiat dotychczas nie było lub były już bardzo wysłużone.

Wiaty są więc gotowe, tymczasem na stadionie Rakowa, który ma na razie częściową zgodę na użytkowanie, zasadnicze prace związane z przebudową obiektu potrwają jeszcze do drugiej połowy lipca. Wykonawca ma przed sobą jeszcze m.in. montaż trybun: wschodniej, północnej, konstrukcję wież telewizyjnych z obiektami modułowymi oraz instalacjami, przygotowanie systemu dostępu do obiektu z „kołowrotami”, wykonanie oświetlenia wewnętrznego terenu, kanalizacji sanitarnej, ogrodzeń wewnętrznych i obiektu magazynowego. Musi też  zrealizować wewnętrzny drogowy układ komunikacyjny wraz z zagospodarowaniem terenu. Do tego dojdą roboty dodatkowe w zakresie uzgodnionym z klubem, z wykorzystaniem dodatkowych miejskich środków będących w rezerwie budżetowej dla tej inwestycji.

Tymczasem Raków Częstochowa zagra już 2 maja o godz. 16 w Lublinie z Arką Gdynia o Puchar Polski, a później będzie walczył w trzech ostatnich meczach Ekstraklasy o tytuł wicemistrza kraju z Pogonią Szczecin. Częstochowa trzyma kciuki!

W galerii zdjęcia stylizowanych wiat przystankowych po zmierzchu (fot. Łukasz Kolewiński).