Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji władze miasta złożyły podziękowania i życzenia wszystkim pracowniczkom i pracownikom służby zdrowia w Częstochowie.

Lekarze, pielęgniarki, diagności, laboranci, położne i pozostali pracownicy medyczni od ponad roku w pandemii walczą o nasze zdrowie i życie, często narażając własne i swoich bliskich.
- Życzę zdrowia, ogromnej wytrwałości i cierpliwości, ale także wszelkiej osobistej pomyślności. Niech codzienna praca przyniesie Wam wiele radości i satysfakcji – napisano m.in. w piśmie władz miasta, które trafiło do placówek służby zdrowia w mieście. - Dziękuję za ogromny wysiłek, wielkie serce i bohaterstwo w tym niezwykle trudnym czasie, pozostając w nadziei, że jednak niedługo się skończy i będziemy mogli znów powrócić do rzeczywistości bez takiego poczucia zagrożenia i społecznego dystansu.

Tymczasem dzisiaj, 7 kwietnia przed południem oficjalne statystyki mówiły o 79 nowych przypadkach koronawirusa w Częstochowie, w stosunku do poprzedniego raportu dobowego. Liczba osób przebywających na kwarantannie to 2212.
Liczba osób oficjalnie zakażonych od początku epidemii zbliża się w mieście do 13715. Koronawirus przyczynił się dotychczas do śmierci 365 częstochowianek i częstochowian.
Z kolei raport szczepień z 7 kwietnia mówi o 44 144 osobach, które przyjęły pierwszą dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi oraz   o 11 907  osobach zaszczepionych w mieście już także drugą dawką.

Światowy Dzień Zdrowia ustanowiło Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest 7 kwietnia od 1950, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.