Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Zakaz organizowania dyskotek obowiązuje od początku trwania epidemii koronawirusa. W miniony weekend właściciel dyskoteki w Częstochowie otworzył lokal pomimo zakazu organizowania tego typu imprez. Na miejscu interweniowali częstochowscy policjanci. Właściciel lokalu odpowie za naruszenie przepisów związanych z epidemią.

W ostatnim czasie do policjantów z Częstochowy napływały sygnały o organizowaniu w jednym z częstochowskich lokalów dyskotek w charakterze imprez zamkniętych. Zgłoszenie anonimowego mieszkańca oraz informacja ze Straży Miejskiej potwierdzały te przypuszczenia. W nocy z 10 na 11 października 2020 roku w lokalu interweniowała policja. Okazało się, że trwa tam dyskoteka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na imprezie mogło przebywać nawet kilkuset uczestników. Część osób została wylegitymowana, zabezpieczono materiał dowodowy. Skutkiem policyjnej interwencji było także zamknięcie tego dnia lokalu.

Dalsze czynności prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Częstochowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w kierunku art. 160 kodeksu karnego. O sprawie poinformowana zostanie również Państwowa Inspekcja Sanitarna. Właściciel odpowie za naruszenie przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Przypominamy! Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa korzystanie z dyskotek i klubów nocnych jest nadal zabronione. Zakaz ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tylko odpowiedzialna postawa przyczyni się do powstrzymania epidemii.