Częstochowscy profilaktycy w okresie wakacji odwiedzają dzieci i młodzież, spędzające wakacje w naszym mieście. Mundurowi uczą i przypominają najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać poruszając się po drodze czy wypoczywając nad wodą.

Podczas wakacji policjanci z Częstochowy prowadzą wśród dzieci i młodzieży działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane na poprawę ich bezpieczeństwa. Przypominają im o zasadach bezpiecznego zachowania w trakcie letniego wypoczynku - szczególnie o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i jakich zasad należy przestrzegać, by być bezpiecznym na drodze.

Podczas spotkania uczestnicy dowiadują się, że najbezpieczniejsze kąpiele wodne to te pod nadzorem osób dorosłych i na obiektach strzeżonych przez ratownika. Ważne jest też przestrzeganie regulaminu, obowiązującego na danym obiekcie - respektowanie zakazu skakania do wody, czy "podtapiania" lub spychania z pomostu dla zabawy innych kąpiących. Podczas spotkań z młodzieżą profilaktyk z prewencji asp. Daniel Zych przedstawia również problematykę związaną z odpowiedzialnością karną nieletnich oraz konsekwencjach prawnych wynikających z naruszenia przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Informuje też o zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu, palenia tytoniu oraz zażywania środków odurzających. Policjant przestrzega również przez zagrożeniami czyhającymi w sieci i wyjaśnia czym jest hejt.

Sierż. szt. Mariola Kowalczyk-Trąbska - profilaktyk z ruchu drogowego prowadzi pogadanki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach i zachęca do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, wykorzystując techniki audiowizualne i różnorodne środki dydaktyczne. Policjantka w białej czapce rozmawia z uczestnikami spotkań o ty, jak należy się zachować przed przejściem przez ulicę, omawia znaczenie poszczególnych znaków drogowych, przypomina również o tym, jak ważna jest widoczność na drodze, rozdając dzieciom odblaski.

Wszystko po to, by czas wakacji był czasem bezpiecznym, pełnym radosnych wspomnień.

 

 

 

  • policjanci na koniach służbowych pozują z grupą dzieci podczas półkolonii na otwartej przestrzeni
  • dzieci pochylają się nad odblaskami leżącymi na dywanie
  • prelekcje prowadzone w klasie - dzieci siedzą w ławkach, policjantka prezentuje film
  • prelekcje prowadzone w klasie - dzieci siedzą w ławkach, policjantka prezentuje film
  • dzieci z opiekunami przed radiowozem oglądają samochód policyjny
  • policjantka pokazuje znaki drogowe podczas prelekcji w placówce