Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku policjanci na rowerach patrolują ulice naszego miasta. Dzielnicowi na dwóch kółkach pojawią się na uliczkach osiedlowych a także skwerach i w parkach, czyli wszędzie tam, gdzie dotarcie może być łatwiejsze niż pieszo czy radiowozem. Widok policjantów na rowerach będzie nam towarzyszyć do jesieni.

Sezon letni w pełni, zatem patrole rowerowe są już widoczne w Częstochowie. Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Częstochowie docierają tam, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy a dotarcie pieszo zajęłoby więcej czasu. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów służbowych, stróże prawa sprawdzają częstochowskie uliczki, skwery zieleni pomiędzy blokami, a także miejsca wyłączone z ruchu. Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych, zarówno przez pieszych jak i właścicieli jednośladów. Podczas służby weryfikują zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i sprawdzają miejsca, gdzie policjanci najczęściej odnotowują wykroczenia.

Policjanci nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz rozszerzają formy realizowanych zadań. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwoli także na szybkie reagowanie w przypadkach wandalizmu czy zgłoszeniom dotyczącym spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Liczymy na to, że widok mundurowych na rowerze będzie przez mieszkańców odbierany pozytywnie, a służba pełniona w ten sposób wpłynie na wzrost bezpieczeństwa w mieście.

Ładowanie odtwarzacza...