Kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali 3 mieszkańców miasta, którzy usiłowali skraść pieniądze w jednej z placówek bankowych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, skąd zostali przewiezieni do prokuratury. Decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło w piatek przed godz. 14.00 w jednej z placówek bankowych w dzielnicy Północ. Dwóch mężczyzn weszło do placówki banku i przedmiotem przypominającym broń oraz siekierę sterroryzowali kasjera żądając wydania pieniędzy. Swojego celu nie osiągnęli z uwagi na zdecydowaną postawę pracownika. Ucieczkę podjęli samochodem osobowym, którym kierował trzeci ze sprawców. Natychmiastowe, zdecydowane działania funkcjonariuszy częstochowskiej policji pozwoliły na zatrzymanie sprawców. Jak się okazało zatrzymani to mieszkańcy Częstochowy w wieku 32,34 i 43 lat.

Po ocenie dowodów zebranych przez policjantów, decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratury, zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia.