Nowe przepisy związane z trwającą pandemią koronawirusa ograniczyły swobodne przemieszczanie się do minimum. Słoneczny weekend nie zwalniał jednak nas z tych obostrzeń. Częstochowscy policjanci przez cały czas sprawdzają, kontrolują, ale także pomagają przetrwać ten trudny czas. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas z osobna!

W związku z nowymi przepisami, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa policjanci mają dodatkowe zadania. Mundurowi sprawdzają nie tylko czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, ale także to, czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych. Z policyjnych radiowozów kierowane są komunikaty nawołujące do nie gromadzenia się, pozostania w domach dla własnego bezpieczeństwa. Podczas codziennych służb patrolując ulice naszego miasta sprawdzają place zabaw, skwery, parki, siłownie „pod chmurką”. Jednak policjanci nie tylko kontrolują przestrzeganie i respektowanie obostrzeń, ale również pomagają.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie wpłynęły podziękowania od mieszkanki Łomży za udzieloną pomoc jej chorej siostrze dla policjantów z jedynki, którzy zadbali o bezpieczny jej powrót do miejsca zamieszkania.

„Sprawy nadzwyczajnego podejścia policji w Częstochowie i pomocy mojej siostrze nie sposób pominąć milczeniem. Dziękuję więc stokrotnie w imieniu swoim i siostry za zajęcie się nią w sytuacji w której nie mogłam jej pomóc.

W tych trudnych warunkach pandemii panowie policjanci wspaniale zareagowali, tyle czasu i starania poświęcili, nawet zatroszczyli się o wiadomość czy siostra dotarła bezpiecznie do domu do Białegostoku.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Jeśli mamy taką policję, to człowiek nawet w trudnej sytuacji – czuje się pewniej”.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas! Apelujemy również o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, współpracy i realizowaniu poleceń służb.

  • policjant przy bloku macha do mężczyzny w oknie
  • policjant z policjantką na patrolu pieszym na skwerze
  • policjanci przy radiowozie w tle plac zabaw
  • dwie głowy koni w tle aleja spacerowa promenady
  • dwie głowy koni w tle siłownia "pod chmurką"
  • policjanci w radiowozie w tle jeżdźcy na policyjnych koniach
  • dwa konie policyjne z jeźdźcami obok rowerzysta
  • dwa konie policyjne z jeźdźcami w tle pieszy
  • aleja spacerowa przy lesie w tle policyjni jeźdźcy na koniach