Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Do 28 kwietnia uczennice i uczniowie mogą zgłaszać swoje prezentacje na konkurs poświęcony Teatrowi im. Adama Mickiewicza.

I Powiatowy Konkurs ,,Wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie” adresowany jest do uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Chodzi w nim oczywiście o propagowanie wiedzy o miejskiej scenie, ale i m.in. o promocję historii regionu, kształtowanie i rozwijanie kulturalnych zainteresowań młodych ludzi, a także rozwijanie umiejętności korzystania z rozmaitych źródeł informacji – w tym nowych technologii komunikacyjnych.

Przed uczestniczkami i uczestnikami stoi zadanie stworzenia prezentacji multimedialnej – zawierającej maksymalnie 40 slajdów – w dowolnym programie. W konkursie mogą wziąć udział grupy (do 3 osób) bądź osoby indywidualne, przy czym szkoła może zgłosić do 3 prezentacji.

Prace będą oceniane pod kątem nowatorstwa, propagowania wiedzy o mieście, interpretacji tematu, doboru materiałów i sposobu ich wykorzystania, a także m.in. czytelności i atrakcyjności.

Prezentacje – wraz z kartą zgłoszenia oraz podpisaną klauzulą RODO (w formie zdjęcia lub scanu) – należy przesyłać mejlem do 28 kwietnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Laureatki i laureaci wyłonieni zostaną do 22 maja, a podsumowanie współzawodnictwa i wręczenie nagród odbędzie się na początku czerwca.

Konkurs, którego organizatorem jest VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe, odbywa się pod patronatem dyrektora częstochowskiego Teatru Roberta Dorosławskiego. Szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie Teatru im. A. Mickiewicza pod linkiem www.teatr-mickiewicza.pl