Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Pies służbowy częstochowskiej Straży Miejskiej – specjalizujący się w wykrywaniu narkotyków – po raz kolejny szkolił się na lotnisku w Pyrzowicach.

Szkolenie Primy odbyło się m.in. na taśmociągu z walizkami. Owczarek belgijski malinois towarzyszy częstochowskim strażniczkom i strażnikom miejskim od grudnia 2015 roku.

Prima współpracuje także z innymi częstochowskimi służbami. Zaliczyła już wiele sukcesów – m.in. ,,wywąchała” środki odurzające w damskiej torebce czy w mieszkaniu podczas policyjnej interwencji. U boku strażników miejskich wzięła też udział w Pikniku Służb Mundurowych na pl. Biegańskiego – popisała się swoimi umiejętnościami i posłuszeństwem. Prima jest wyjątkowo lubiana przez dzieci i młodzież, dla których Straż Miejska organizuje prelekcje z jej udziałem – w swojej siedzibie przy ul. Krakowskiej albo w szkołach.

Szkolenie, które odbyło się 19 lutego w hali przylotów lotniska w Pyrzowicach, było możliwe dzięki uprzejmości Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz władz i pracowników lotniska.