W Szkole Podstawowej w Dąbrowie Zielonej odbyło się Spotkanie Noworoczne władz miasta z przedstawicielami oświaty, radami rodziców, przedsiębiorcami oraz osobami angażującymi się na rzecz lokalnej społeczności. W trakcie spotkania Wójt Gminy - Maria Włodarczyk przekazała podziękowania dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Koniecpolu asp. Krzysztofa Łuszczka "za zaangażowanie, znajomość specyfiki środowiska oraz pełen profesjonalizm pozwalający na efektywną współpracę z Gminą".

Dzielnicowy to policjat, który jest odpowiedzialny w znacznym zakresie za bezpieczeństwo lokalne oraz za kontakt z mieszkańcami. Podczas codzinnej służby wkonuje zadania związane nie tylko z zapewnieniem bezpieczeństwa obywatelom, ale również aktywizuje społeczeństwo do angażowania się w poprawę bezpieczeństwa lokalnego. Wspólnie z mieszkańcami diagnozuje lokalne problemy, ustala ich przyczyny i pomaga w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Inicjując i organizując niezbędne działania, angażuje do tego zarówno instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne.

Pod koniec stycznia 2020 roku w Dąbrowie Zielonej władze gminy doceniły zaangażowanie dzielnicowego asp. Krzysztof Łuszczka za działalność na rzecz społeczności lokalnej w podległym rejonie służbowym. Mundurowy otrzymał podziękowania od władz gminy Dąbrowa Zielona "za zaangażowanie, znajomość specyfiki środowiska oraz pełen profesjonalizm pozwalający na efektywną współpracę z Gminą oraz jej jednostkami organizacyjnymi".

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” opracowano i wdrożono do powszechnego użytku aplikację „Moja Komenda”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Aplikacja, po jej zainstalowaniu, może pracować w trybie off-line, jednak jej pełne funkcjonalności są widoczne przy zapewnieniu dostępu do sieci Internet.

Baza danych zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe wszystkich dzielnicowych z terenu kraju.

Jest to narzędzie, które zapewnia Państwu szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.

 

Przypominamy, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 

Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji o jednostkach Policji, jak i dzielnicowych.

Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie aplikacja sama odnajdzie najbliższy policyjny obiekt, wskaże trasę dojścia lub dojazdu.

Moja Komenda” umożliwia również wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym oraz podgląd siedziby jednostki w trybie „Street view”.

Dane nawigacyjne oraz „Street view” aktualizowane są przez operatorów zewnętrznych.

Wystarczy, że wprowadzą Państwo miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji, a aplikacja wyszuka dzielnicowego, który dba o ten rejon. Dzielnicowych można wyszukiwać także po ich imionach i nazwiskach. Dla ułatwienia Państwu obsługi, w przypadku małych miejscowości, wystarczy wpisać samą nazwę miejscowości.

Dzięki aplikacji mogą Państwo odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo, stąd też w sytuacji kiedy dzielnicowy nie odbiera służbowego telefonu komórkowego, aplikacja jednym kliknięciem przekieruje Państwa jednostek, w których pełnią oni służbę gdzie uzyskają Państwo informację dotyczącą dostępności dzielnicowych.

Podane adresy mailowy ułatwi Państwu kontakt z dzielnicowym, ale nie służy do składania formalnych zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Aplikacja „Moja Komenda” zapewnia również bezpośredni dostęp do portali internetowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, jak i mediów społecznościowych.

 

Aplikację pobrać można pod poniższym adresem:

 

  • dzielnicowy odbiera wyróżnienie z rąk wójt gminy Dąbrowa Zielona
  • podziękowania dla dzielnicowego Gminy Dąbrowa Zielona asp. Krzysztof Łuszczek "za zaangażowanie, znajomość specyfiki środowiska oraz pełen profesjonalizm pozwalający na efektywną współpracę z Gminą oraz jej jednostkami organizacyjnymi.
  • dzielnicowy stoi obok wójt gminy Dąbrowa Zielona