Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że 1 grudnia wejdą w życie zmiany w funkcjonowaniu częstochowskiej komunikacji miejskiej. Chodzi m.in. o korekty kursów oraz uruchomienie nowej linii – nr 37.

A oto szczegóły tych zmian:
 

  •     Na liniach nr 11, 14, 19, 25, 35 i 36 nastąpi niewielka korekta godzin kursów na wnioski pasażerów, głównie w soboty i niedziele.

 

  •     W celu poprawienia punktualności i dojazdów w godzinach szczytu przewozowego, na linii nr 14 nastąpi zmiana godzin kursów przedłużonych do pętli Rząsawa Dworzec PKP we wszystkie dni tygodnia. Jednocześnie zostanie ograniczona ilość kursów wydłużonych do pętli Rząsawa Dworzec PKP w niedziele.

 

  •     Linia nr 17 będzie wykonywała wszystkie kursy na trasie Wyczerpy osiedle – Liszka Dolna. Zostaną zlikwidowane kursy przez ul. Przestrzenną i rejon cmentarza przy ul. Piastowskiej, jak również kursy skrócone do Kawodrzy Górnej (zostaną zastąpione nową linią nr 37 – szczegóły poniżej). Linia nr 17 będzie kursować w dni robocze co 20 minut w godzinach szczytu, a w pozostałych porach – co 30 minut. W niedziele częstotliwość wyniesie od 40 do 60 minut.

 

  •     Zostanie uruchomiona nowa linia nr 37 na trasie: KAWODRZA GÓRNA – Konwaliowa – Przestrzenna – Piastowska – al. Bohaterów Monte Cassino – Korczaka – Sobieskiego – al. Wolności – Aleje Najświętszej Maryi Panny – Piłsudskiego – Katedralna – Krakowska – Mirowska – Nadrzeczna (powrót: Warszawska – Garibaldiego – Wilsona) – al. Jana Pawła II – Drogowców – TESCO. Linia nr 37 będzie kursować przez cały dzień – w dni robocze i soboty co ok. 45 minut, a w niedziele i święta – co 90 min.na podst. informacji z MZDiT