Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Manekiny całopostaciowe najczęściej można spotkać na sklepowych witrynach. Swoje miejsce znajdują one również we wnętrzach punktów handlowych, a czasem nawet pracowni krawieckich. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu.

Manekiny całopostaciowe – jakie mamy warianty?

Właściciele sklepów, którzy zdecydują się na promowanie swoich produktów przy pomocy manekina całopostaciowego powinni zapoznać się z jego dostępnymi wariantami. Najbardziej dominującymi są dwa modele. Pierwszy z nich jest zbliżony wizerunkiem do prawdziwego człowieka. Mianowicie posiada rysy twarzy, wyraźnie zaznaczone oczy, usta, a także nos, może również zostać wyposażony w rzęsy i brwi. Najbardziej precyzyjne odwzorowania posiadają również peruki. Drugi, równie często spotykany model to manekin całopostaciowy abstrakcyjny. Taka kukła nie posiada żadnych rys, jest praktycznie gładka. Próżno u niej szukać dodatków nawiązujących do wizerunku człowieka.

Manekiny całopostaciowe – sprawdź to popularne rozwiązanie!

Manekiny całopostaciowe – który lepszy?

Spoglądając na powyżej wymienione opcje można zastanawiać się, który z tych modeli jest lepszy. Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem będzie zależało od upodobań właściciela sklepu i dosłownie wyznawanej przez niego teorii. Mowa tutaj o dwóch myślach. Pierwsza z nich sugeruje, że manekin podobny do człowieka lepiej wpływa na wyobraźnię kupującego. Mianowicie ma on mu sugerować jak sam będzie wyglądał w przedstawianej stylizacji. Z kolei druga myśl przedstawia zupełnie inną teorię. Dochodzi do stwierdzenia, że manekiny naturalne odwracają uwagę od stylizacji, czego nie mają robić te abstrakcyjne. Te drugie właśnie mają lepiej sprawdzać się na sklepowych witrynach.

Manekiny całopostaciowe – dodatki

Przeglądając oferty sklepów, zwłaszcza tych internetowych gdzie od ręki dostępne są katalogi można zauważyć, że manekiny całopostaciowe wyposażane są również w różnego rodzaju dodatki. Przykłady można znaleźć na stronie producenta https://sklep.moremannequins.pl/. Widać tam, że manekin nie obejdzie się bez podstawy. Te dopasowywane są do wymogów konkretnej wystawy, a także ogólnych preferencji klienta. Podobnie jest z naklejkami imitującymi np. oczy jak i perukami.