Platforma e-learningowa „Firefighter Plus” to efekt międzynarodowego projektu zrealizowanego przez straże pożarne z Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii i Polski, przy współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszenie na Rzecz Różnorodności Wielokulturowej z Rumunii i Stowarzyszenie „WIOSNA” z Polski.
W wyniku tej działalności Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu - na stronie www.firefighterplus.eu - uruchomiła bezpłatną i ogólnodostępną platformę e-learningową z obszaru prewencji i integracji społecznej. Platforma jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką strażaków PSP i OSP w Polsce, nauczycieli i uczniów klas mundurowych, a także dla osób zajmujących się działalnością społeczną.
Platforma składa się z trzech części:
Zainspiruj się: zawiera filmy z akcji prewencji i integracji społecznej, zrealizowane przez strażaków z różnych krajów Unii Europejskiej;

Kurs e-learningowy: obejmujący wprowadzenie i 3 części;

Przybornik: zawiera 8 przydatnych narzędzi edukacyjnych do szybkiego zaplanowania, przeprowadzenia i ewaluacji działań w obszarze prewencji społecznej.

Gorąco zachęcamy osoby zainteresowane do zapoznania się z przedmiotową tematyką.