Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Prowadzone wczoraj w całym kraju działania NURD ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z częstochowskiej drogówki skontrolowali prawie 200 pojazdów. Mundurowi ujawnili aż 130 nieprawidłowych zachowań kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

Pomimo licznych działań profilaktycznych i kontrolno-represyjnych, wciąż codziennie na drogach giną ludzie. W tym roku na terenie naszego kraju doszło już do ponad 1,5tys wypadków śmiertelnych, w których zginęło ponad 1,6 osób. W województwie śląskim w wyniku wypadków drogowych zginęło już 100 osób. Na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego od początku roku doszło do 9 wypadków śmiertelnych.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na drogach, policjanci z ruchu drogowego prowadzą cykliczne działania, polegające na zmniejszeniu liczby zdarzeń spowodowanych m.in przez nadmierną prędkość czy nietrzeźwych kierujących. Wczoraj w Częstochowie szczególną uwagę zwracali na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli przede wszystkim pieszych i rowerzystów. Efektem prowadzonych działań było ujwanienie aż 130 wykroczeń popełnionych przez kierowców w obrębie przejść dla pieszych. Zatrzymano również kierującego, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i poruszał się po drogach naszego miasta pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

APELUJEMY:

KIEROWCY: przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych kierujcie się wyobraźnią i rozsądkiem, pamiętajcie że zderzenie z niechronionym użytkownikiem dróg może się dla niego skończyć kalectwem a nawet śmiercią.

PIESI: nie wchodźcie na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd (żaden samochód  nie zatrzyma się w miejscu), przed wejściem na jezdnię należy upewnić się, czy prędkość, z jaką nadjeżdża pojazd pozwoli mu się zatrzymać w odpowiednim miejscu na drodze, używajcie elementów odblaskowych

ROWERZYŚCI: kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania względem pozostałych uczestników ruchu drogowego, bezwzględnie zwracajcie uwagę na znaki i sygnały drogowe


1000 Znaków do wykorzystania