Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci pracujący na co dzień w częstochowskim Wydziale Ruchu Drogowego wykazali się czujnością także w czasie wolnym. W miejscowości Kłobukowice zauważyli samochód, który poruszał się całą szerokością drogi. Jak się okazało, kierowca był pijany. Badanie na zawartrość alkoholu wykazało u niego prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drodze - sierż. Daniel Mękarski i sierż. Mateusz Kyzioł z częstochowskiej drogówki wykazali się czujnością także po tym, jak białe czapki zostawili w jednostce po zakończonej służbie. W miejscowości Kłobukowice zauważyli kierującego samochodem marki Ranaul, który wykonywał na drodze manewry zagrażające bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Gdy zrównali się z pojazdem, za kierownicą zobaczyli mężczyznę, którego wygląd i zachowanie mogło wskazywać, że znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Zatrzymali pojazd kierowany przez 44-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Nieodpowiedzialny kierowca miał w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny, grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

Pomimo wielu tragicznych wypadków, spowodowanych przez pijanych kierowców, policjanci codziennie zatrzymują osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Dlatego priorytetowym zadaniem częstochowskiej drogówki jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych, którzy wsiadając za kierownicę pojazdu stają się realnym zagrożeniem dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W pierwszym półroczu 2019 roku na terenie miasta Częstochowy i powiatu doszło do 70 zdarzeń drogowych, których sprawcami byli kierujący w stanie po spożyciu alkoholu. Ponadto policjanci ujawnili prawie 600 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Reagujmy widząc kierowców, których stan może wskazywać na spożycie alkoholu lub środków odurzających. Wspierajmy akcję "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych. Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 

  • policjant w białej czapce podczas ręcznej regulacji na skrzyżowaniu
  • policjant na motocyklu służbowym podczas wykonywania zadań na drodze

1000 Znaków do wykorzystania