Długi weekend za nami. Nad bezpieczeństwem wypoczywających na terenie powiatu częstochowskiego czuwało w tym okresie kilkuset mundurowych. Od środy 19 czerwca do 23 czerwca, na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 4 wypadków, w których rannych zostało 6 osób. Stróże prawa zatrzymali 18 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Podczas I weekendu wakacyjnego tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji. Z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie do służby skierowano mundurowych wszystkich pionów, których wspierali strażnicy miejscy.

Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Akcja „Bezpieczny Weekend- Boże Ciało” rozpoczęła się w środę o godz. 6.00, a zakończyła wczoraj późnym wieczorem. Na drogach Częstochowy i powiatu doszło w tym czasie do 4 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Ponadto odnotowano przeszło 70 kolizji. Policjanci przeprowadzili ponad 500 kontroli pojazdów i zatrzymali 18 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy wobec kierowców, którzy popełnili to wykroczenie.