Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Kryminalni z Częstochowy wyjaśniają przyczynę wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed godziną 15.00 w miejscowości Wierzchowisko. W zdarzeniu brały udział 3 samochody osobowe. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący pojazdem marki Opel poniósł śmierć na miejscu, a pasażer pojazdu w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wczoraj przed godziną 15.00 na DW-483 na skrzyżowaniu ul. Wodociągowej z ul. Pogodną zderzyły się 3 pojazdy osobowe. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem BMW, 69-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, podczas wyprzedzania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył pojazdu VW, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z pojazdem marki Opel. W wyniku zderzenia, 22-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego kierujący Oplem poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego 21-letni pasażer w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem  śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, ponieważ nadmierna prędkość jest w głównej mierze czynnikiem powodującym utratę kontroli nad pojazdem.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

 

 

Zdjęcie opublikowano ku przestrodze.