Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie czytały uczniom z najmłodszych klas szkół podstawowych bajki i wiersze. Była to też znakomita okazja do przeprowadzenia pogadanek z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach w związku z rozpoczynającymi się wakacjami. Organizowana cyklicznie akcja ma na celu rozbudzenie ciekawości czytelniczej dziecka i zachęcenie do korzystania z tradycyjnych - papierowych wersji książek.

Policjanci z Częstochowy zajmujący się na co dzień profilaktyką bardzo często angażują się w różnego rodzaju akcje związane z edukacją dzieci i młodzieży szkolnej. Podczas spotkań mundurowi poruszają najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu czy podczas wypoczynku letniego.

W ubiegłym tygodniu mł. asp. Sabina Chyra - Giereś odwiedziła Szkołe Podstawową nr 14 w Częstochowie, gdzie na przykładzie omawiania przygód jednego z bohaterów bajki przypominała słuchaczom jak należy zachować się podczas korzystania z drogi, podczas wypoczynku nad wodą oraz jaką postawę należy przyjąć w kontaktach z obcymi.

Natomiast sierż. Małgorzata Makles z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z przedstawicielami służy więziennej, straży pożarnej oraz wojska czytała książki w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie. Policjantka omówiła przy tym podstawowe zasady poruszania się rowerem po drodze, przypomniała jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego używanie elementów odblaskowych jest ważne w ruchu pieszych i rowerzystów.  Uczniowie dowiedzieli się również jak powinien być prawidłowo wyposażony rower i kiedy rowerzysta może poruszać się po chodniku.

 

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym oraz wzrostem liczby osób korzystających z kąpieli słonecznych przy strzeżonych i niestrzeżonych zbiornikach wodnych, policja w ramach prowadzonych działań "Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą" przypomina:

 

ulotka z instrukcją juak zadbać o swoje bezpieczeństwo nad wodą

  • policjantka ruchu drogowego siedzxi na krześle, obok również na krzesłach siedzi przedstawiciel służby więziennej i jednostki wojskowej
  • policjantka siedzi na krześle i trzyma otwartą książkę, przed nią na dywanie grupa dzieci ze szkoły
  • zdjęcie grupowe uczniów, nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych