Wielką fetą na placu Biegańskiego uczczono zakończenie sezonu i awans Rakowa Częstochowa do ekstraklasy. W świętowaniu uczestniczyły tysiące fanów piłki nożnej.

Świętowanie awansu rozpoczęło się od ostatniego w tym sezonie meczu Rakowa z Wigrami Suwałki. Spotkanie wprawdzie zakończyło się wynikiem 1:2 dla gości, ale nawet przegrana nie była w stanie popsuć częstochowianom dobrego humoru, bowiem RKS i tak zakończył sezon na pierwszym miejscu i zapewnił sobie pewny awans do ekstraklasy. Powody do radości mieli też zawodnicy z Suwałk, którzy dzięki wygranej w Częstochowie utrzymali się w 1 lidze.

Po spotkaniu piłkarze, trenerzy i działacze klubu, na pokładzie piętrowego „londyńczyka”, przejechali na plac Biegańskiego, gdzie razem z kibicami świętowali awans do najwyższej klasy rozgrywkowej – awans, na który w Częstochowie czekano od 21 lat. Wydarzeniu towarzyszyło wspólne fetowanie, koncerty i popisy umiejętności piłkarskich. Po zakończeniu tej części, w hotelu Scout odbyła się oficjalna uroczystość z udziałem zaproszonych gości, m.in. prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.