Słuchawki z redukcją szumów, nazywane często słuchawkami z redukcją hałasów, są w ostatnim czasie bardzo popularne. Są one wykorzystywane przede wszystkim do pracy. Dzięki nim, osoba, która musi skupić się na swoim zadaniu ma ułatwione zadanie, nawet w pomieszczeniu, w którym panuje harmider i hałas. Jest to ważne dla osób, które pracują w korporacjach, gdzie zawsze dużo się dzieje, ale również dla freelancerów, którzy często pracują w rozmaitych publicznych miejscach. Jednak, słuchawki mogą mieć wiele cennych funkcji. Na co zatem jeszcze zwracać uwagę wybierając słuchawki z redukcja hałasu?

suchawki z redukcją hałasu

Słuchawki do pracy w biurze – kto wymyślił słuchawki z redukcją hałasu?

Słuchawki z redukcją hałasu zostały stworzone w roku 2000. Kto to wymyślił? Pomysłodawca takich słuchawek do pracy w biurze, ale także przeznaczonych do rozrywki w miejscach, gdzie jest głośno, był dr Amar Bose. Twierdzi on, że na pomysł takich słuchawek wpadł podczas podróży samolotem, kiedy zupełnie nie mógł skupić się i wypocząć przez szum silników. Lot był długi, a dr Amar Bose miał czas, aby opracować swój pomysł. Aktywne tłumienie hałasu – bo tak nazywa się funkcja zastosowana w słuchawkach redukujących hałas, bardzo szybko stała się prawdziwym hitem, a słuchawki tego typu są dziś jednymi z najbardziej pożądanych.

Przeciw faza w słuchawkach tłumiących

Jak działają słuchawki z redukcją szumów dostępne np. tutaj https://www.axtelheadsets.com/pl/sluchawki-z-mikrofonem? Specjalny układ zamieszczony w słuchawkach, wychwytuje wszystkie dźwięki z otoczenia. Następnie dźwięki te zostają odwrócone. Kiedy dźwięk ten spotka się z hałasem, zostaje zupełnie zniwelowany. W ten sposób użytkownik takich słuchawek nie słyszy co dzieje się wokół niego i może swobodnie zająć się pracą lub rozrywką. Dzięki ANC, można np. słuchać bardzo cichej muzyki, w głośnym otoczeniu.

Co oprócz redukcji szumów?

Wybierając słuchawki warto skupić się również na innych parametrach, nie tylko na redukcji szumów. Szukając najlepszych dla siebie słuchawek, należy najpierw sprecyzować swoje potrzeby: jak często wykorzystuje słuchawki? W jakim celu je wykorzystuje? Następnie warto zastanowić się, jakie słuchawki będą najodpowiedniejsze dla naszego trybu życia. Słuchawki z redukcją szumów mogą być bardzo różnorodne: mogą to być słuchawki douszne, nauszne, wokół uszne. Warto wybrać się do sklepu stacjonarnego przez zakupem i sprawdzić, w jakich słuchawkach czujemy się najlepiej. Słuchawki mogą być tez otwarte, zamknięte, a także półotwarte. Niektórzy kupują wyłącznie słuchawki przewodowe, uważając, że jakość dźwięku jest w nich najlepsza (co oczywiście jest prawdą), inni idą z duchem czasu i wybierają słuchawki bezprzewodowe, których jest obecnie coraz więcej.

Parametry:

  • pasmo przenoszenia,
  • THD – poziom zniekształceń,
  • impedancja,
  • czułość,
  • moc

Funkcje w słuchawkach

Oprócz funkcji Adaptive Noise Cancelling dobre słuchawki mogą posiadać również pasywny system redukcji hałasów, którego zadaniem jest oddzielanie dźwięków od otoczenia. Inną funkcją jest EC – Echol Concellation, która eliminuje półgłos w mikrofonie. Funkcja multipoint może być przydatna natomiast wtedy, gdy chcemy podłączyć zestaw słuchawkowy (bezprzewodowy) do dwóch urządzeń jednocześnie. Remote Talk z kolei umozliwia prowadzenie rozmowy oraz obsługiwanie odtwarzacza – jest to możliwe dzięki wbudowanemu do słuchawek pilotowi.

Jak widać, funkcji słuchawek jest cała masa! Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy od sprzętu.

Wybór słuchawek tylko pozornie jest prosty. Jeżeli nie znasz się na funkcjach słuchawek i na parametrach, przed zakupem warto sprawdzić, co oferują poszczególni producenci. Jeżeli nie masz czasu na porównywanie produktów, wtedy możesz poprosić o pomoc osoby, które się na tym znają. Pracownicy sklepów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych z całą pewnością będą służyli swoją radą i wiedzą. Warto jednak zastanowić się, do czego słuchawki są potrzebne i jak często będą używane. To bardzo pomaga przy wyborze.