„Fundacja dla Rozwoju” zaprasza w piątek 7 grudnia, wszystkie mieszkanki i mieszkańców na wspólne ubieranie choinek na Starym Mieście i Rakowie, które  zainauguruje akcję ,,Jasne, że Święty Mikołaj".

7 grudnia dzieci z częstochowskich szkół będą wspólnie ubierać świąteczne drzewka. O godz. 10.00 akcja wystartuje na Starym Rynku, a o 11.00 na Placu Orląt Lwowskich, gdzie strojenie choinki będzie połączone z wysyłaniem do nieba baloników z dziecięcymi życzeniami. Do każdego z nich będzie dołączony specjalny klucz z informacją dla darczyńców, jak można zrealizować marzenia zawarte w listach.

Wydarzeniu  będą  towarzyszyć gry i zabawy, słodkie niespodzianki, występy muzyczne oraz konkurs, w którym będzie można wygrać ubrane choinki.

Akcja została zainspirowana listem, który trzy lata temu przyfrunął do Częstochowy zaczepiony do balonika. Przebył ponad 300 km z miasta Mnichovo Hradiště na północy Czech i zawierał życzenia czeskiej dziewczynki Eliški dotyczące upragnionych prezentów. Dziewczynka wysłała list do „Jezuska”, bo w Czechach to właśnie do niego dzieci kierują swoje świąteczne prośby o prezenty.

Organizatorzy znaleźli w Częstochowie potrzebujące wsparcia dzieci, które napisały listy z życzeniami do Mikołaja. Aby spełnić ich marzenia należy pobrać list ze strony www.fdr.com.pl/mikolaj/ (lub odebrać osobiście w siedzibie Fundacji dla Rozwoju, aleja Kościuszki 13), skompletować zamówienie i dostarczyć paczkę do organizatora, najpóźniej do 10 grudnia.

Finał akcji odbędzie się 15 grudnia podczas korowodu Świętego Mikołaja. Tego dnia Korowód, wraz z barwnym orszakiem przejedzie ulicami miasta. Na każdym z przystanków  będą czekały świąteczne atrakcje dla rodzin.  Korowód zakończy się zimowym piknikiem świątecznym na placu Orląt Lwowskich, podczas którego przewidziano wspólne zabawy, poczęstunek i konkurs z nagrodami. Tego dnia zostaną także wręczone dzieciom paczki skompletowane przez darczyńców.

Organizatorem akcji jest Fundacja dla Rozwoju, a partnerem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Na podstawie inf. MOPS i Fundacji


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież