Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W Zespole Szkół Samochodowo Budowlanych odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Świadomy Obywatel XXI wieku". Z młodzieżą tym razem spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Prezydent podkreślił jak ważny jest udział mieszkanek i mieszkańców w życiu miasta i podejmowaniu decyzji, że dzięki zaangażowaniu i aktywności, każdy może mieć realny wpływ na to co się dzieje w mieście.
Krzysztof Matyjaszczyk zachęcał  młodzież do składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego oraz  inicjatywy lokalnej.

Przypomnijmy, że Zespół Szkół Samochodowo Budowlanych otrzymał  niedawno samochód z oprogramowaniem diagnostycznym do praktycznej nauki zawodu. Do pracowni pojazdów samochodowych kupiono układy kierownicze, skrzynię biegów, panele elektroniczne i oświetleniowe, a także - do warsztatu techniczno-mechanicznego - obrabiarkę CNC. Wszystko w ramach projektu „Praktyczne kształcenie zawodowe szansą na lepszy start – doposażenie szkół zawodowych w Częstochowie”. Wartość sprzętu i remontów wyniosła 250 tys. zł, z czego szkoleniowe auto kosztowało 56 tys. zł.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.