Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

15 sierpnia związku z obchodami Święta Wojska Polskiego, w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze odbył się Apel Jasnogórski według ceremoniału wojskowego. Uroczystość była podsumowaniem pierwszego sierpniowego szczytu pielgrzymkowego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, w tym kompanie honorowe Wojska Polskiego oraz parlamentarzyści i przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Po zakończeniu Apelu, uczestnicy przeszli na plac przed jasnogórskim szczytem, gdzie oddano salwy honorowe z armat.

Uroczysty Apel Jasnogórski podsumował pierwszy tegoroczny sierpniowy szczyt pielgrzymkowy. Tego samego dnia o godzinie 11.00 na jasnogórskich błoniach odbyła się Suma Pontyfikalna, której przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski. Uczestniczyło w niej kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Po mszy odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

fot. Marcin Szczygieł


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.