Policjanci z Częstochowy, wspomagani przez mundurowych z innych jednostek, zabezpieczają wejście kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów na Jasną Górę. Na głównych ulicach miasta już można zaobserwować wzmożony ruch. Policjanci dbają, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na główne uroczystości i bez problemu wrócili do domu.

W najbliższych dniach na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego będziemy obserwować wzmożony ruch pielgrzymkowy. W tym okresie trwają uroczystości kościelne na Jasnej Górze, z udziałem wielu zorganizowanych grup pielgrzymkowych z całego kraju. szczyt pielgrzymkowy, który przypada na 15 sierpnia, to przede wszystkim okres wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego, których zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego przejścia pielgrzymów przez ulice naszego regionu i miasta. Mundurowi w patrolach pieszych, policja konna, a także zmotoryzowani policjanci poruszający się radiowozami, motocyklami oraz na rowerach, dbają o bezpieczeństwo w mieście.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Jeśli będziemy opiekunami osób starszych, dzieci czy niepełnosprawnych pamiętajmy, aby zaopatrzyć je w niezbędne leki, wodę do picia i karteczki z informacjami o chorobach, na jakie cierpią oraz imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu do opiekuna na wypadek sytuacji, gdyby doszło do ich zagubienia się.

Pamiętajmy, aby nie zabierać ze sobą szczególnie wartościowych przedmiotów, takich jak cenna biżuteria, drogie sprzęty elektroniczne czy też dużych sum pieniędzy. Pozwoli to uniknąć ich zagubienia czy też kradzieży. Zadbajmy o właściwy nadzór nad swoimi rzeczami. Należy mieć na uwadze, że oprócz pielgrzymów, mogą pojawić się kieszonkowcy. Pozostawienie cennych przedmiotów na widoku, w samochodzie lub bez nadzoru na miejscu uroczystości może być okazją, z jakiej skorzysta złodziej.

Gdy zajdzie konieczność interwencji policjantów - zawsze dzwońmy na bezpłatny numer alarmowy 997 lub 112.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.