Wczoraj na częstochowskich drogach w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi swoją uwagę skierowali na pieszych, rowerzystów oraz kierujących samochodami, łamiących przepisy ruchu drogowego w obrębie przejść. Policjanci ujawnili 271 wykroczeń.

W działaniach brało udział łącznie 52 częstochowskich policjantów. W trakcie akcji stróże prawa ujawnili 147 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi. Najwięcej dotyczyło nieprawidłowego zachowania względem pieszych w rejonie przejść. Także sami piesi popełnili sporo wykroczeń. 6 pieszych pokonywało przejście na czerwonym świetle, a 27 przechodziło przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Podczas działań policjanci zatrzymali do kontroli 91 rowerzystów, którzy poruszali się po drodze w nieprawidłowy sposób, w tym przejeżdżali wzdłuż przejścia dla pieszych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.