Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W ręce policjantów z Koniecpola wpadł mężczyzna, podejrzewany o kierowanie oplem pod wpływem alkoholu i mimo sądowego zakazu, obowiązującego jeszcze przez 4 lata. Badanie wykazało u niego w organizmie ponad 4 promile. Do zatrzymania 50-latka doszło dzięki właściwej reakcji kobiety, która zabrała mu kluczyli od samochodu i udaremniła dalszą jazdę.

W sobotę po południu oficer dyżurny z Koniecpola otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Jak się okazało, mieszkanka Koniecpola, mając podejrzenie, że 50-latek, który odjeżdża samochodem, może znajdować się w stanie nietrzeźwości, podbiegła do auta i udaremniła mu dalszą jazdę, zabierając ze stacyjki kluczyki. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia samochodów aż do 2022 roku. 50-latek został zatrzymany. Wkrótce zostanie przesłuchany, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Szczegóły sprawy wyjaśniają policjanci z Koniecpola.

Dziękujemy kobiecie, która przekazała oficerowi dyżurnemu informację o swoich przypuszczeniach. Niewykluczone, że dzięki tej interwencji udało się uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe.