Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W miniony weekend, 27-29 lipca odbyły się Mistrzostwa Europy w speedrowerze. Seniorzy ścigali sięw Częstochowie, panie, juniorzy i weterani -w Poczesnej. Aż 4 złote medale z sześciu możliwych zdobyli Polacy.

Drużyny juniorów rywalizowały w sobotę. Zawodnicy pod opieką  Marcina Puka byli lepsi od reprezentacji Anglii aż o 26 punktów. Liderem polskiej drużyny juniorów był Marcel Krzykowski ze Świętochłowic (zdobył komplet 24 „oczek” - 22 punkty i 2 bonusy).

Tego samego dnia także ekipa dowodzona przez Damiana Woźnego i jego asystenta Przemysława Binkowskiego zwyciężyła, stając na najwyższym stopniu podium. Liderem kadry był Dawid Bas, który wywalczył 18punktów. Srebro zdobyli Anglicy, a brąz Walijczycy.

W gminie Poczesna walkę stoczyły panie i weterani. W kategorii kobiet, zwyciężyła reprezentantka Anglii - Marcie Schmidt, zdobywając tytuł Indywidualnej Mistrzyni Europy.Polki uplasowały się kolejno na  dwunastym, trzynastym, czternastym i piętnastym miejscu.

W kategorii dla zawodników powyżej czterdziestego roku życia faworytem był Dominik Rycharski, ostatecznie zdobył jednak brązowy medal. Najlepszym weteranem w Europie został Craig Manchant.

Zawody zakończył finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów oraz w kategorii open. Najlepszy wśród zawodników do lat 18 okazał się torunianin Jakub Kościecha, który wywalczył mistrzowski tytuł. Srebro zdobył Wojciech Małecki, a brąz Walijczyk – Fraser Garnetta.

W kategorii open najlepszy był wrocławianin Marcin Szymański, tuż przed Bartoszem Grabowskim i Remigiuszem Burchardtem.

Zawody poprzedziły polskie eliminacje do Mistrzostw Europy.

Szczegółowe informacje:
http://www.lwy.info.pl/#