Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa
W szpitalu w Blachowni szykuje się duża zmiana. Odchodzi dotychczasowy dyrektor Tomasz Kołodziejski, a na jego miejsce przychodzi Janusz Adamkiewicz – wieloletni dyrektor Szpitala Zespolonego na Tysiącleciu i były dyrektor częstochowskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Dzisiaj (24 lipca) obaj panowie spotkali się z Zarządem Powiatu Częstochowskiego. Dyrektor Kołodziejski zrelacjonował swoją działalność w szpitalu, przedstawił zrealizowane i będące w realizacji inwestycje oraz omówił plany na najbliższe miesiące. Podziękował władzom powiatu za bardzo dobrą współpracę zaznaczając, że bardzo rzadko się zdarza, by samorządy okazywały tyle zrozumienia i wsparcia wydzierżawionym szpitalom, na jakie on zawsze mógł liczyć. Z kolei jego następca z wielkim szacunkiem odniósł się do swego poprzednika podkreślając jego nieprzeciętne umiejętności jako menadżera i zadeklarował kontynuację działań zmierzających do dalszego rozwoju szpitala w Blachowni.
Starosta częstochowski Krzysztof Smela wraz z członkami Zarządu podziękował odchodzącemu dyrektorowi szpitala, a nowemu dyrektorowi życzył powodzenia w realizacji nowych zadań. Starosta zaznaczył, że powiatowi bardzo zależy na jak najlepszym funkcjonowaniu placówki w Blachowni, w związku z czym szpital zawsze może liczyć na pomoc zarówno Zarządu jak i Rady Powiatu Częstochowskiego. Zwłaszcza że wśród radnych jest aż 6 lekarzy, którzy doskonale znają i rozumieją problemy, z jakimi musi borykać się dzisiaj służba zdrowia.