Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W środę, 1 sierpnia, odbędą się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Początek o godz. 17.00.

Obchody rozpocznie msza w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi.  Następnie uczestniczki i uczestnicy przemaszerują w aleję Sienkiewicza, pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie odbędzie się część oficjalna.

Organizatorem uroczystości jest Światowy Związek Żołnierzy Amii Krajowej Okręgu Częstochowskiego oraz Urząd Miasta Częstochowy.

Przy okazji upamiętnienia godziny ,,W” i momentu wybuchu Powstania, 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony krajowy test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach testu emitowany będzie sygnał ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.

Plan uroczystości:

17.00 - Uroczysta msza święta w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi
17.45 - Przemarsz pod Pomnik Nieznanego Żołnierza w alei Sienkiewicza
18.00 - Rozpoczęcie Uroczystości (szczegóły w załączniku)
18.30 - Złożenie wiązanek kwiatów
18.40 - Zakończenie uroczystości

 

Załączone zdjęcie pochodzi z u uroczystości z 2016 roku


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.