Częstochowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj”. Ich celem było informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach oraz ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. W ramach akcji policjanci, wspólnie z sokistami, prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych.

Celem wczorajszych działań „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj” było podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa. W czasie działań policjanci i funkcjonariusze SOK rozdawali kierowcom korzystającym z przejazdów ulotki, apelując o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem „Stop”.

Apel o zachowanie szczególnej ostrożności na przejeździe kierujemy szczególnie do pieszych, informując, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie chodzili po torowiskach.

PAMIĘTAJ! W zderzeniu z pociągiem człowiek nie ma żadnych szans.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.