Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Ukazała się gra planszowa ,,Podróże po Jurze", która promuje jurajskie atrakcje od Częstochowy do Krakowa. Wydawnictwu patronują w związku z tym Śląska i Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Związek Gmin Jurajskich.

Celem gry oprócz dobrej zabawy, nauki logicznego myślenia i planowania jest zapoznanie graczy z geografią oraz atrakcjami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W czasie gry odwiedzając zamki, zabytki, jaskinie oraz inne ciekawe przyrodniczo lub krajobrazowo miejsca zdobywamy amonity oraz odznaki szlaków turystycznych Jury.

Gra zawiera planszę z mapą i oryginalną siecią dróg Jury, pionki samochodziki, pionki remontu drogi, 110 kart z atrakcjami turystycznymi oraz inne elementy uatrakcyjniające rozgrywkę. W zabawie może wziąć udział od 2 do 6 osób (powyżej 8 lat) indywidualnie, lub w 2,3 drużynach.

Nakład gry to na razie 1 tys. egzemplarzy. Oprócz możliwości zamówienia jej na stronie producenta (poprzez stronę podrozepojurze.pl), powinna być dostępna w sprzedaży np. przy punktach informacji turystycznej na Jurze.