13 lipca w Ratuszu Miejskim odbędzie się konferencja „Częstochowskie dni elektromobilności. Elektryczne samochody to już teraźniejszość”. Mogą w niej uczestniczyć wszyscy chętni, zainteresowani tematem elektromobilności.

Podczas spotkania uczestnicy będą dyskutować na temat miejskiej polityki w kontekście zrównoważonego transportu oraz o perspektywach rozwojowych rynku samochodów elektrycznych. Konferencja będzie okazją do poruszenia zagadnień dotyczących m.in. polityki walki ze smogiem w kontekście przyszłości elektromobilności w Częstochowie. Uczestnicy skupią się również na istocie produkcji i wykorzystania energii elektrycznej oraz wnioskach z wykorzystania elektromobilności na rynku norweskim, najbardziej rozwiniętym rynku samochodów elektrycznych na świecie

Dodatkową atrakcją konferencji będzie możliwość skorzystania z jazdy próbnej jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Polsce i na świecie BMW i3. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani elektromobilnością.

Organizatorem konferencji jest Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta wraz z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych przy współpracy z BMW Polska i Fortum. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00.