Policjanci z częstochowskiej „jedynki” zatrzymali 33-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu biały proszek i zielony susz. Przeprowadzone testy wykazały, że to amfetamina i marihuana. W ich znalezieniu pomógł pies służbowy straży miejskiej – owczarek belgijski Prima, wyszkolony do wyszukiwania zapachu narkotyków.

Wczoraj rano kryminalni z częstochowskiego komisariatu I wpadli na trop mieszkańca centrum miasta, który miał posiadać narkotyki w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu. Kiedy śledczy, wspólnie ze strażnikami miejskimi i owczarkiem belgijskim Primą, weszli do środka, szybko okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne. Policjanci znaleźli 6 gramów zielonego uszu i 10 gramów białego proszku. Wstępne testy wykonane przez stróżów prawa wykazały, że to marihuana i amfetamina.

33-latek podejrzany o ich posiadanie został zatrzymany. Usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za posiadanie zabronionych przez prawo substancji grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.