Policjanci z częstochowskiego zespołu konnego przeprowadzili kolejne warsztaty ekologiczne dla dzieci. Akcja prowadzona jest w ramach programu edukacji ekologicznej, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych informacji o ekologii, a przy okazji poznać tajniki służby policji konnej.

Mundurowi z zespołu konnego tym razem prowadzili zajęcia dla uczniów ze szkoły podstawowej z Blachowni. Stróże prawa sierż.szt. Agnieszka Mordal i sierż.szt. Marcin Natkańczyk  poszerzali wiedzę dzieci o służbie konnej w policji oraz podnosili poziom świadomości jak dbać o środowisko. Dzieci miały okazję blizej przyjrzeć się pracy policjantom pracującym z końmi. W zajęciach uczestniczył także Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Artur Włodarski, jego zastępca podkom. Jacek Zieliński oraz specjalista Wydziału Prewencji nadkom. Olga Maszewska.
Policjanci przypomnieli również, że z powodu upałów cierpią nie tylko ludzie. Wysokie temperatury dokuczają także koniom, psom, kotom i innym zwierzętom. Stróże prawa tłumaczyli, co robić, aby pomóc im przetrwać te ciężkie dni. Policjanci apelowali, aby nigdy nie zostawiamy psa czy kota w zamkniętym samochodzie. Pozostawione w nim zwierzę jest bowiem bezsilne, okropnie cierpi, co może doprowadzić do jego śmierci.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.