Kryminalni z częstochowskiej komendy, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o usiłowanie włamania do bankomatu oraz kradzieży samochodu, którego użyli podczas „skoku”. Na wniosek śledczych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ustalili, że na terenie Częstochowy może dojść do włamania do bankomatu mieszczącego przy jednym ze sklepów. Częstochowscy śledczy, wspólnie z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach oraz śląskimi antyterrorystami zatrzymali jednego ze sprawców, gdy samochodem staranowali drzwi wejściowe do sklepu. Pozostali dwaj włamywacze wpadli w ręce mundurowych po pościgu. Wszyscy, to mieszkańcy województwa mazowieckiego w wieku od 37 do 52 lat.

Podczas zatrzymania przy jednym z mężczyzn oraz w aucie policjanci znaleźli narzędzia, służące do włamań: stalowe linki i tzw. "łamaki", którymi sprawcy zamierzali wyrwać bankomat z podłoża. Kryminalni ustalili, że samochód, którym poruszali się podejrzani, został skradziony dzień wcześniej w Częstochowie.

Prokurator przedstawił sprawcom zarzuty usiłowania włamania do bankomatu oraz kradzieży samochodu użytego przez nich do tego przestępstwa, za co grozi im kara do 10 lat więzienia. Dzisiaj, decyzją Sądu Rejonowego w Częstochowie, podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.