Policjanci ruchu drogowego w całym kraju wczoraj prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Akcja ma przeciwdziałać korzystaniu z pojazdów wyposażonych w silniki emitujące szkodliwe substancje przekraczające dopuszczalne normy. 62 policjantów z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zaangażowanych było w działania „Smog”.

Wczoraj na częstochowskich drogach policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Podczas działań mundurowi skontrolowali 313 pojazdów i zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które okazały się niesprawne technicznie. Nie było jednak wśród nich aut, które emitowałyby nadmierną ilość spalin.

Podczas działań funkcjonariusze przypominali, że przepisy prawa nakładają na kierowców obowiązek poruszania się sprawnym pojazdem. Artykuł 66. ust. 1 pkt 3 ustawy - Prawo o ruchu drogowym stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.